Burdurlu Hacı Adaylarına Aşı Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Burdurlu Hacı Adaylarına Aşı Yapıldı

Bültenler - Haberler | Güncel
Burdurlu Hacı Adaylarına Aşı Yapıldı

Burdur'da, hacı adaylarının kutsal topraklarda bulaşıcı hastalıklardan korunması maksadıyla aşı uygulaması başlatıldı.

Burdur Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi tarafından Yeni Pazar Camii'nde başlattığı aşı uygulamasında çok sayıda hacı adayı aşılarını yaptırmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Sağlık görevlileri, hacı adaylarına  koldan menenjit, kızamık, kızamıkçık, kabakulak ve Polyo aşıları yaptı.

İl Müftüsü Osman ARTAN, hacı adaylarını bulaşıcı hastalıklardan korumak için aşılarının yapıldığını belirterek, "Tüm hacı adaylarımızın sağlık kontrollerini yaptırmalarını öneriyoruz. Hac sırasında enfeksiyon hastalıklarından korunmak için almaları gereken bir takım tedbirleri anlatıyoruz. Konu ile ilgili hazırlanan broşürleri de kendilerine dağıtıyoruz. Su ve besinle bulaşan hastalıklardan korunmak için özellikle temizliğe dikkat etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızı menenjit ve çocuk felci hastalıklarına karşı korumaktır" dedi.

İl Müftüsü Osman ARTAN, ayrıca sağlık kontrollerini yaptırmadan hacca giden hacı adaylarından kronik hastalıkları bulunan (şeker, kalp ve tansiyon gibi) mutlaka kontrollerini yaptırmalarını ve sürekli kullandıkları ilaçlarını yanlarında bulundurmalarını tavsiye etti.

İl Müftüsü Osman ARTAN, Burdur dan, Diyanet İşleri Başkanlığınca Toplam 410 hacı adayı olduğunu, hacı adaylarını hacca uğurlamadan önce hac'da yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdiklerini belirtti. İl Müftüsü, "10.09.2012 tarihinde Yeni Pazar Camii'nde son bilgilendirmeleri yapacağız. Bayan hocalarımızda bayan hacı adaylarımıza bilgilendirmelerde bulunacak"dedi.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title