Burdur Yılbaşını Huzurlu Geçirdi

Burdur Yılbaşını Huzurlu Geçirdi

Türkiye'nin Asayiş Yönünden En Sakin İllerinden Birisi Olarak Bilinen Burdur'da Yılbaşı Huzurlu Geçti. İl ve İlçe Emniyetine Kayda Değer Herhangi Bir Olay İntikal Etmedi.

Burdur Yılbaşını Huzurlu Geçirdi
01.01.2010 13:46 | Son Güncelleme: 01.01.2010 13:46

Türkiye'nin asayiş yönünden en sakin illerinden birisi olarak bilinen Burdur'da yılbaşı huzurlu geçti. İl ve ilçe emniyetine kayda değer herhangi bir olay intikal etmedi.

Burdur Emniyet Müdürü Celal Aydoğan, yılbaşına özel alınan tedbirlerin meyvesini verdiğini belirtti. Burdur'un huzurunu muhafaza etmek için çalıştıklarını belirten Aydoğan, "Biz yılbaşı öncesi özellikle gündüz saatlerinde alışveriş merkezlerinde tedbirlerimizi artırmıştık. Yılbaşı saatlerinde de ekiplerimiz eğlence merkezlerine yakın noktalarda tedbirleri yoğunlaştırdı. Ufak hadiseler dışında il ve ilçe emniyetlerimize kayda değer herhangi bir olay ulaşmadı. Bu da hem halkımızı hem de bizi mutlu ediyor." diye konuştu.

Burdurluların yasalara saygılı olduğunu vurgulayan Emniyet Müdürü Aydoğan, 2009'un 2008 yılına göre emniyet yönünden daha başarılı geçtiğini söyledi. Özellikle mala karşı işlenen suçlarda düşüş yaşandığını kaydeden Aydoğan, "Arkadaşlarımız yıl boyunca canla başla çalıştı. Bu çalışmanın neticesi olarak Burdur'daki suç oranları gün geçtikçe düştü. 2010 yılında da aynı gayretle çalışıp Burdur'u daha huzurlu hale getireceğiz." ifadelerini kullandı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title