Burdur-ısparta Arası 23 Kilometreye Düştü
Haberler » Güncel » Haber

Burdur-ısparta Arası 23 Kilometreye Düştü

Burdur-ısparta Arasında Yapım Çalışmaları Devam Eden Dağ Yolu İki Şehrin Kardeşliğini Temsil Edecek.

Burdur-ısparta Arası 23 Kilometreye Düştü

Burdur-Isparta arasında yapım çalışmaları devam eden dağ yolu iki şehrin kardeşliğini temsil edecek.

Türkiye'de iki şehri birbirine bağlayan en kısa yol olma özelliği de taşıyan Burdur-Isparta dağ yolunda süren yapım çalışmaları önümüzdeki yıl sona erecek.

Geçen aylarda yol yapım çalışmaları başlayan Burdur-Isparta dağ yolunda incelemelerde bulunmak üzere bir araya gelen Burdur Valisi Rasih Özbek ile Isparta Valisi Şemsettin Uzun, iki şehri birbirine bağlayan 23 kilometrelik yolu kardeşlik yolu ilan etti.

Burdur-Isparta dağ yolunun dostluk kardeşlik yolu olsun diye Burdur Valisi ile konuştuklarını belirten Isparta Valisi Şemsettin Uzun, "Isparta ve Burdur kendilerine ait bölümlerde genişletme çalışmalarını sürdürüyor. Yolun oturması için beklemeye aldık. Yer yer güçlendirme yaptık. Biz büyük araçların buradan geçmesi istiyoruz. Biz burayı devlet yolu haline getirebilirsek Burdur-Isparta arası 45 kilometreden 23 kilometreye inecek. Bu sayede iki şehir arası 15 dakikaya düşecek. Otobüs firmalarının, yük

araçlarının buradan geçerek Burdur-Isparta arasında ilişkileri artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Burdur ve Isparta'nın yıllardan beri farklı yerler gibi empoze edildiğini belirten Burdur Valisi Özbek ise "Akdeniz bölgesinin iki güzide şehri olan Burdur ve Isparta aynı kültüre sahip. Bu yol ile ileride Burdur'un bir isteği olursa Isparta valisinden ister Isparta'nın bir isteği olursa Burdur valisinden ister. Vatandaşlarımızdan bu yolu korumalarını istiyorum" diye konuştu.

(OÖ-SÇ-HO-Y)