Burdur'da Mahalli Sulak Alan Komisyonu Toplandı

Burdur'da Mahalli Sulak Alan Komisyonu Toplandı

Burdur’da Mahalli Sulak Alan Komisyonu ve Havza Yönetim Heyeti 2017 Yılı 2. dönem toplantısı Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Burdur'da Mahalli Sulak Alan Komisyonu Toplandı

Burdur'da Mahalli Sulak Alan Komisyonu ve Havza Yönetim Heyeti 2017 Yılı 2. dönem toplantısı Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Burdur Mahalli Sulak Alan Komisyonu DSİ 182. Şube Müdürlüğü'nde toplandı. Vali Şerif Yılmaz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdür Vekili Ersan Berberoğlu tarafından sulak alanlarla ilgili sunum yapıldı.

Toplantının ardından Vali Yılmaz, başkanlığında Havza Yönetim Heyeti 2017 Yılı 2. dönem toplantısına geçildi. 1. dönem toplantısında alınan kararların değerlendirmesiyle başlanan Havza Yönetim Heyeti toplantısının devamında Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, DSİ Bölge Müdürlüğü ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü yetkilileri görev alanları ile ilgili sunum yaptılar.

Her iki toplantının sona ermesinin ardından Vali Yılmaz, "Yağışların azaldığını görüyoruz. Bizim su zengini bir ülke olmadığımızı söylememiz lazım. Bizim göllerimiz var ama yeterli suyumuz yok. Mevcut suyu da akıllı bir şekilde kullanmamız gerekiyor" dedi.

Bu kapsamda Salda Gölü ve Burdur Gölünde gerekli çalışmaların yapıldığını aktaran Vali Yılmaz, "Ayrıca Su Havzalarımızı kirleten, geri dönüşü olmayan sıkıntıları bir an önce çözmemiz gerekiyor" diye konuştu.

Vali Yılmaz Başkanlığında gerçekleşen toplantılara Vali Yardımcısı Hayri Sandıkçı, Çavdır Kaymakamı Abdullah Şahin, Yeşilova Kaymakamı Abdulhamit Karaca, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü Temsilcileri, DSİ Bölge Müdürü Mahmut Berber, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Rıza Kamil, Mahalli Sulak Alan Komisyonu üyeleri, Burdur Havza Yönetim Heyetinde yer alan kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. - BURDUR

Kaynak: İHA