Burdur'da Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

Burdur'da Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

Tedaş Burdur İl Müdürü Paşa Çalı, Ulu Camii ve Civarı ile Oluklar Altındaki Hava Elektrik Hatlarının Yeraltına Alındığını, Gazi Caddesi ve Birleşik Sokaklarındaki Çalışmalar İçin de Burdur Belediyesi ile Anlaşmaya Varıldığını Söyledi.

Burdur'da Elektrik Hatları Yer Altına Alınıyor

TEDAŞ Burdur İl Müdürü Paşa Çalı, Ulu Camii ve civarı ile Oluklar altındaki hava elektrik hatlarının yeraltına alındığını, Gazi Caddesi ve birleşik sokaklarındaki çalışmalar için de Burdur Belediyesi ile anlaşmaya varıldığını söyledi.

Kent içersinde yeraltı elektrik çalışmaları ile trafiğe olumsuz etki yapacaklarını belirten Çalı, "Hatları yeraltına alma işlemini en kısa sürede tamamlayıp bitireceğiz, bu konuda vatandaşlarımızı mağdur etmemek için işimizi bir an önce bitirmeyi hedefliyoruz. Bu yönde esnafımızdan hoşgörü bekliyoruz" dedi.

Yeraltına alınan elektrik hatları ile görsel kirliliği de ortadan kaldırdıklarının altını çizen TEDAŞ Burdur İl Müdürü Paşa Çalı, ayrıca teknik kayıpları da en aza indirmeye çalıştıklarını anlattı. Bu iş için 2008 yılı ödeneğinin 1 milyon 100 bin YTL olduğunu ifade eden Çalı, şöyle devam etti:

"Revize ödenekle Adliye caddesi üzerindeki hava elektrik hatları yeraltına alınacak. 2008 yılsonu harcaması 6 milyon 153 bin YTL'ye çıkmış olacak." Çalı, imarı oturmuş kent merkezlerinde olan yerlerin tamamını 2009 yılı sonuna kadar bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Kaynak: CHA