Burdur'da 23 Nisan Kutlamaları

Burdur'da 23 Nisan Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Burdur'da da törenle kutlandı.

Burdur'da 23 Nisan Kutlamaları

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Burdur'da da törenle kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan kutlama programı Şeker Meydanı ile Cumhuriyet Meydanı arasında düzenlenen "Ata'ya Saygı Yürüyüşü" ile başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin'in Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasının ardından Suna Uzal İlköğretim Okulu Halk Oyunları Ekibi bir gösteri yaptı. Törene Vali Nurettin Yılmaz, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, İl Genel Meclisi İbrahim Ekici, Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Başgül, Mustafa Özboyacı, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

VALİ YILMAZ, ÖĞRENCİLERİ MAKAMINDA AĞIRLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri Ahmet Ali Ünal, Serdar Okunakol, Hatice Sude Özay, Vali Nurettin Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Öğrenciler Vali Yılmaz'a ülke ve il genelindeki şikayet ve isteklerini dile getirdi.

Çocukların her şeyin bilincinde olduğunu dile getiren Burdur Valisi Nurettin Yılmaz ise ziyarette yaptığı konuşmada, "Bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Gazi İlköğretim Okulu'ndan 4.sınıf öğrencilerimiz bizi ziyarete geldiler. Onlara çok teşekkür ediyorum. Bugün yaşadığımız geçmişe baktığımız zaman özellikle TBMM'nin kurulduğu döneme baktığımız zaman ne çok büyük işlerin başarıldığını rahatlıkla görüyoruz. TBMM kurulup, günü milletten alan bir millet meclisi olarak Kurtuluş Savaşı'nı yapan bir meclis, kurucu bir meclis, o meclis bugün halen dimdik ayakta görevini yapıyor. Biz demokrasiye olan inancımızı sürdürüyoruz, hiç bir zaman kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bu sayede bugünlere geldik. Cumhuriyet'in ilk kurulduğu yıllarda birçok yokluğun yanında, özgürlüklerinde kısıtlı olduğu, tüm sorunların meclis kanalıyla tek tek çözüldüğünü, güzel bir örgütlenme ile ordu yeniden canlanıp, Kurtuluş Savaşı yaptı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarına, TBMM'nin bugüne kadar tüm üyelerine Allah'tan rahmet diliyoruz, sağ olanlara ise hayırlar diliyoruz. Zaman zaman sıkıntıya düşsek de TBMM'nin var olması, ayakta olması bizim için bir güvencedir. Bu güvende içinde yaşıyoruz. Toplumun her kesiminin temsil edildiği meclisimizde inşallah bugün yaşadığımız sorunlarla da önemli şekilde ilgilenildiğini biliyoruz. Çocuklarımız da bizim yaşadığımız dünyadan daha iyi bir dünyada yaşayacaklar. Onlara daha çok iş düşüyor. Bir gün bu makamlara onlarda gelecekler" diye konuştu.

Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerine Milli Şair Mehmet Akif Ersoy kitap seti armağan ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi. - BURDUR