Burdur Belediyesine Ait 155 Konut İhale Ediliyor

Burdur Belediyesine Ait 155 Konut İhale Ediliyor

Burdur Belediye ve TOKİ İşbirliğiyle Burdur'a Yapılan ve Belediyeye Ait Olan 155 Konut Açık Arttırma Usulü ile Satılacak.

Burdur Belediyesine Ait 155 Konut İhale Ediliyor

Burdur Belediye ve TOKİ işbirliğiyle Burdur'a yapılan ve Belediyeye ait olan 155 konut açık arttırma usulü ile satılacak.

Burdur Belediyesine ait olan 155 konutun satışa çıkartılması ihale sürecine girdi. Bugün saat 11.00'de TOKİ sitelerinde satışa çıkarılacak olan 155 daireyi Burdur Basınına gösteren Burdur Belediye Başkanı Sabahattin Akkaya "Halkımız bu evlere gönül rahatlığıyla yerleşebilir" dedi.

İki tip olan konutlar 135 ve 120 metrekare büyüklüğe sahip daireler dairelerin satışının Ağustos ayı içinde Burdur Belediye Düğün salonunda yapılacağını bildiren Akkaya "Daireler açık arttırma usulü ile satılacak. İhale Belediye Encümeni huzurunda gerçekleşerek geçici teminat satın alınacak her bölüm için 3 YTL bedel ödeyecekler. İhalede en yüksek fiyat esasına uyulacak ve vatandaşların teklif ettiği bedelin en az 15 gün sonra bankaya yatırmaları gerekiyor. Satışların sonunda Belediye Bütçesine 8 milyon YTL kazanç elde edeceğiz. Bu kazancın tamamını da yatırımlar için kullanacağız" dedi.

(OÖ-SÇ-Y)

30.07.2007 18:04 TSİ