Haberler » Spor » Haber

Burak Yılmaz, Trabzonspor'a Gitmekten Vazgeçti

Vestel Manisaspor'dan Selçuk İnan ile Birlikte Trabzonspor'a Verilen Burak Yılmaz'ın Karadeniz Ekibine Gitmekten Vazgeçtiği ve Bu Transferin Gerçekleşmeyeceği Öğrenildi.

Burak Yılmaz, Trabzonspor'a Gitmekten Vazgeçti

Vestel Manisaspor'dan Selçuk İnan ile birlikte Trabzonspor'a verilen Burak Yılmaz'ın Karadeniz ekibine gitmekten vazgeçtiği ve bu transferin gerçekleşmeyeceği öğrenildi.

Trabzonspor yönetiminin 4 yıllık sözleşmede ısrar ettiği, Burak Yılmaz'ın ise 2 yıllık sözleşme imzalamak istemesi nedeniyle sorun yaşandığı kaydedildi. Geçtiğimiz hafta içinde Manisaspor'dan 3,5 milyon Euro ve 4 futbolcu karşılığında Trabzonspor'a verilen Selçuk İnan ve Burak Yılmaz'ın Cumartesi günü imza atacağı açıklanmıştı. Ancak Selçuk İnan sözleşme imzalarken, Burak'ın rötar yapması kafaları karıştırmıştı. Trabzonspor yöneticileri, "Burak'ta çok önemli bir sorun yok. Bir iki detay görüşülecek. Bu nedenle de imza töreni birkaç gün ertelendi" açıklamasını yapmıştı. Ancak Trabzonspor yönetimi 4 yıllık sözleşmede ısrar edince, Burak Yılmaz'da 2 yıllık imza atmak istediğini belirterek, Karadeniz ekibine gitmekten vazgeçtiği kaydedildi.

Trabzonspor cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile PSG'nin başına geçmeyi planlayan Jean Tigana'nın da golcü futbolcuya teklifte bulunmasıyla transfer iyice çıkmaza girdi. Burak'ın menajeri Ali Egesel'in Fenerbahçe ve PSG kulüpleri ile temasta olduğu, iki ekibin de golcü futbolcuyu kadroya dahil edebilmek için yoğun çaba sarfettiği kaydedildi.

(ÖA-YK-MFS-)