Burak Yılmaz, Antalyaspor Maçından Sonra Çıldırdı: Benim Ne Hainliğimi Gördüler - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Burak Yılmaz, Antalyaspor Maçından Sonra Çıldırdı: Benim Ne Hainliğimi Gördüler

  Skorer - Haberler | Spor

  Antalyaspor ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da Burak Yılmaz, maç sonrasında "Hain Burak diye bağırıyorlar. Benim ne hainliğim olmuş?" dedi.

  Trabzonsporlu futbolcu Burak Yılmaz, Spor Toto Süper Lig'de deplasmanda Antalyaspor ile 1-1 berabere kaldıkları maçın sonucundan dolayı üzgün olduklarını söyledi.

  Karşılaşmanın ardından TRT Spor'a açıklamada bulunan golcü futbolcu, maçta galibiyete yakın taraf olduklarını belirterek, "Bugün ne olursa olsun bahanelere sığınmadan kazanmamız gerekiyordu ama kazanamadık. Çok üzgünüz." dedi.

  Kendisini üzen başka konuların da olduğunu dile getiren tecrübeli futbolcu, "Sadece sonuçtan değil, başka şeylerden dolayı da üzgünüz. Çıkıp konuşamıyorsun, futbolcu olarak bir şeyler söylesen, ceza alacağını biliyorsun. Türk futbolunda bazı kişiler mimlenmiş. Ne yaparsan yap, bazı şeyler değişmiyor. Ancak bizi eleştirirler, yerin dibine sokmaya çalışırlar. Çok üzgünüz ama fazla da üstünde duramam çünkü hiçbir şey değişmeyecek." diye konuştu.

  Burak Yılmaz, maçta Salih Dursun ile girdiği mücadelenin ardından yerde kaldığı pozisyonun penaltı olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

  "Herkes penaltı olduğunu biliyor. Niye penaltıyı vermiyor? VAR'a bile bakmıyorlar. Böyle bir pozisyonda bakmayacaksın da hangi pozisyonda VAR'a bakacaksın? Böyle bir şey olur mu? Bir kişi çıkıp bunu konuşsun. Bugün bizim 2 puanımız gitti. Kim verecek bu 2 puanı bize. Ancak çıkıp televizyonda konuşsunlar. Yok Abdülkadir'e bunu yapıyormuşum... Hangi biriyle uğraşacağız? Yerel medyamızla mı, hakemle mi, VAR'la mı, taraftarla mı uğraşacağız? Nasıl olacak bu? Hani bütün olacaktık, bir aile olacaktık. Her gün yerel medyada beni yazıyorlar. Densizin biri çıkıp televizyonda, 'Abdülkadir'e böyle yapmışım' diye konuşuyor. Yerel gazetede ona inanıp her gün beni yazıyor. Ben Abdülkadir'e canım gibi bakıyorum. Ayıp."

  Tecrübeli futbolcu, Antalyasporlu taraftarların kendisine gösterdiği tepkiyle ilgili olarak, "(Hain Burak) diye bağırıyorlar. Benim ne hainliğim olmuş? Ben Adanalıyım ama burada doğmuşum ve büyümüşüm. Buranın altyapısından yetişmişim, alt ligde tarihinin en büyük parasını kazandırmışım. Hatta Çin'e gidip oradan da para kazandırmışım. Ben ne yapayım? Maçı mı bırakayım, oynamayayım mı? Hain görmek istiyorlarsa Trabzon'a kadar gitmelerine gerek yok. Kafalarını kaldırsınlar yeter." ifadelerini kullandı.

  Performansıyla ilgili eleştiri ve yorumlara açık olduğunu aktaran Burak Yılmaz, "Bıktım. Oyunumla ilgili yazılan ve konuşulanların başımın üstünde yeri var. Fakat diğer konuların hiçbiri umrumda değil. Ben çıkarım, önce takımım sonra kendim için her şeyi yaparım. Bunun dışında 2-3 adamın konuştuğu şey umrumda değil. Ben Trabzonsporlulara sesleniyorum. Yerel medyadan 2-3 adamın konuşmasından etkilenip, bana cephe almasınlar. Bunlar bize yakışmıyor. Bugün 2 puanımız gitti. Bir olup buna karşı duralım." şeklinde görüş belirtti.

  Burak Yılmaz, Antalyaspor Maçından Sonra Çıldırdı: Benim Ne Hainliğimi Gördüler

  Burak Yılmaz, Antalyaspor Maçından Sonra Çıldırdı: Benim Ne Hainliğimi Gördüler
  Skorer - Spor Haberleri
  Yorumlar (5)
  yere yatsana Burak yılmaz:Fetöcü arda Turani savunman bile bu tezahüratın ispatıdır eyyamcı Burak yılmaz.
  SSK EMEKLİSİ:KEDİ ULAŞAMADIĞI CİĞERE MUNDAR DERMİŞ ;BİZLERİN Kİ O HESAP . AĞZI OLAN KONUŞUYOR . SAHİ KİME SALDIRACAK ONCA BOŞ BELEŞLER . TABİ Kİ BİR GÜNAH KEÇİSİ BULUNACAK
  sporcu herşeyden önce Ahlaklı olmalı .:Biçtiğini beğenmiyorsan ektiğine bakıcaksın tabi sende o akıl ve Ahlak varsa, utanmadan konuşuyorsun futboldan anlayan ve takip üç kişiye seni sorsalar ikisi senin ne olduğunu söyler hangi takıma gittiysen oynadığın futboldan çok rakip ceza sahası içinde kendini yere atıp penaltıyı alıp çaldığın emeklerle ünlüsün, sahadayken edepli hiçbir davranışın yoktur zaten bu ülkede senin gibi bir kaç kişi var onuda herkes biliyor o yüzden gösterilen tepkilerin nedenini kendinde ara.
  500