Vatandaşlar, İple Asılmış Kediyi Görünce Gözlerine İnanamadı

Vatandaşlar, İple Asılmış Kediyi Görünce Gözlerine İnanamadı

Tokat'ın Turhal ilçesinde binadan sarkan ipe asılı olarak bulunan kediyi gören vatandaşlar, gözlerine inanamadı. Polis, kediye insanlık dışı muameleyi yapan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Tokat'ın Turhal ilçesinde bir binanın girişinde yaşanan vahşeti gören vatandaşlar gözlerine inanamadı. Kediyi ipe asan kişi veya kişilerin yakalanması için polis çalışma başlattı.

KEDİ, BİNADAN SARKAN İPTE ASILI OLARAK BULUNDU

Edinilen bilgiye göre; Turhal ilçesi 108 Evler Mahallesi'nde ara bir sokakta bulunan bir apartmanın girişinde yaşanan vahşeti görenler gözlerine inanamadı. Binadan sarkan bir ipe asılı olarak bulunan kediyi çevredeki vatandaşlar ipi keserek yere indirdi. Yaşanan üzücü olayda telef olan kediye insanlık dışı muameleyi yapan kişi veya kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

"KAMERA KAYITLARININ ARAŞTIRILMASI İÇİN TAKİPTEYİZ"

Karadeniz Hayvan Hakları Federasyonu Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç, yaşanan üzücü olaydan sosyal medya aracılığı ile yapılan paylaşımlardan haberi olduğunu belirterek, "Bir bayanın kedisi imiş. Sabah gürültüye sese dışarı çıktığında üzücü olayla karşılaşmış. Belediye veteriner hekimi, emniyet gelmiş tutanak tutmuşlar. Orman Su İşleri Müdürlüğü de bilgilendirildi. Kamera kayıtlarının araştırılması için takipteyiz" dedi.

"BU YAPILAN CANİLİK, İNSANLIK DIŞI"

Binadan oturan yaşlı bir kadının aşağı çöpünü sarkıttığı ipe kedinin asılmış olduğunu ifade eden Erkoç, "Bu yapılan canilik, insanlık dışı. Bunu normal bir insan yapmaz diye düşünüyorum" diye konuştu.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.