Bundan Böyle Geride Duracağım

Fatih Terim, Federasyon Başkanı Ulusoy ile Yaptığı Toplantıda, "Norveç'i Yeneceğiz, Finallere Gideceğiz. İleride Olup Çok Fazla Ön Plana Çıktığımın Farkındayım. Artık Geride Durmak İstiyorum" Dedi.

Bundan Böyle Geride Duracağım

Fatih Terim, Federasyon Başkanı Ulusoy ile yaptığı toplantıda, "Norveç’i yeneceğiz, finallere gideceğiz. İleride olup çok fazla ön plana çıktığımın farkındayım. Artık geride durmak istiyorum" dedi.

Federasyon Terim'den memnun

FUTBOL Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve kurmaylarıyla birlikte dün biraraya gelen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Avrupa Şampiyonası sözü verdi. Fatih Terim, son maçlarda alınan kötü sonuçları şanssızlıklara bağladı. Terim, "Çok değerli bazı oyuncularımızı oynatamadım. Özelikle sonuca etki eden futbolcularımın olmayışı, galibiyetlerimizi engelledi. Ama şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Avrupa Şampiyonası finallerine katılacağımıza inanıyorum. Bundan böyle kimseye demeç vermeyeceğim. Fazla ileri çıktığımın farkındayım. Artık geride durmak istiyorum" diye konuştu.

Sorumluluktan kaçmam

Özellikle Yıldıray ve Sabri’nin sakatlığının, takımı çok etkilediğini vurgulayan Terim, Norveç maçına kadar ideal kadronun kurulacağını ifade etti.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ise, "Norveç’i yenemezsek ve finallere gidemezsek, hepimizin sonu olur. Herkes için bu son şans. Fatih hocanın sonuna kadar arkasındayız. Ne istiyorsa, onu yerine getireceğiz. Milli takımımızın kötü oynadığını hepimiz görüyoruz. Bir çözüm gerekiyor" dedi.

Komite rahatsızlığı

Herkesin, taşın altına elini sokması gerektiğini vurgulayan Ulusoy, sözlerini şöyle tamamladı: "Şimdi birlik ve beraberlik zamanı. Tek yumruk olmalıyız ve gerçek gücümüzü göstermeliyiz. Çok kritik bir döneme giriyoruz. Şimdi konuşma değil, iş zamanı. Olağanüstü hal ilan ettik. İnsanlar bizi haklı olarak çok eleştirdi. Ayaklarımızın yere basması gerekiyor. Bu üzüntüyü ve hüsranı hak etmedik. Milli takım federasyonun değil, Türk halkının takımıdır."

Bu arada olağanüstü komite kurulmasını televizyonda canlı yayında öğrenen Fatih Terim’in, bu durumdan çok büyük rahatsızlık duyduğu öğrenildi. Millilerin de Norveç maçı öncesi Kuzey Avrupa ülkelerinden birinde kampa gireceği belirtildi.

Kaynak: DHA