Bulut: "En İyi Şekilde Mücadele Etmeye Çalıştık'

Bulut: "En İyi Şekilde Mücadele Etmeye Çalıştık'

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Bulut, UEFA Kupası 1. Turunda 5-0 Yenildikleri Athletico Madrid Maçı Sonrası Futbolu Çirkinleştirmeden En İyi Şekilde Mücadele Etmeye Çalıştıklarını Söyledi.

Bulut:

Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Bulut, UEFA Kupası 1. turunda 5-0 yenildikleri Athletico Madrid maçı sonrası futbolu çirkinleştirmeden en iyi şekilde mücadele etmeye çalıştıklarını söyledi.

Bulut, Athletico Madrid'in dünyaca ünlü başarılı bir takım olduğunu, ancak kendilerinin de iyi futbol oynadıklarını kaydetti.

Karşılaşmada çok sayıda gol pozisyonu bulduklarını ifade eden Bulut, ''Rakip pozisyonları değerlendirdi. Ama biz gol pozisyonları bulmamıza rağmen fırsatları kaçırdık. Elimizden geleni yaptık. Futbolu çirkinleştirmedik. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık'' diye konuştu.

Athletico Madrid Teknik Direktörü Javier Aguirre de, UEFA Kupası'nda turu geçtikten sonra lig maçlarını düşünmeye başladıklarını kaydetti.

Kayseri Erciyesspor maçında, erken gol bulduktan sonra, rakibin üstüne gitmediklerini ve rakibin üstlerine gelmesini bekleyerek akıllı oyun oynadıklarını bildiren Aguirre, şunları söyledi:

''Ligde Barcelona ile oynayacağımız maçı düşünüyoruz. 5. sıradayız ve önümüzdeki hafta Barcelona ile zor bir maçımız var. Bu maçtaki amaç maçtan hasar almadan sağlam çıkmaktı. Ciddi sakatlıklarımız yok. Barcelona maçına eksiksiz çıkmayı bekliyoruz. Rakibimizde Şampiyonlar Ligi'nde oynadı. İyi oynayan kazansın, ama tabi ki biz kazanmak istiyoruz.''

Kaynak: AA