Bulgaristan Cumhurbaşkanı Seçim Öncesi Siyasileri Uyardı - Haberler
Haberi Paylaş

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Seçim Öncesi Siyasileri Uyardı

AA - Güncel
Bulgaristan Cumhurbaşkanı Seçim Öncesi Siyasileri Uyardı

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkede 25 Ekim'de gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde siyasetçilerin nefret söylemi kullanmama çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, ülkede 25 Ekim'de gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde siyasetçilerin nefret söylemi kullanmama çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Plevneliev seçimler öncesinde yaptığı açıklamada, "Ucuz popülizme ve saptırılmış milliyetçiliğe yatırım yapmayalım çünkü bunlardan yeni iş yerleri açılmayacak ve hayat standardımız düzelmeyecek" dedi.

Adayların seçim gününe kadar kalan süreyi iyi değerlendirerek fikirler ve amaçlar üzerinde durmalarını tavsiye eden Cumhurbaşkanı Plevneliev, yerel ve ulusal bazdaki siyasette "güvenin" verilen sözlerin tutulmasıyla oluştuğunu belirtti.

Bulgaristan'da her seçim öncesinde aşırı sağ siyasi oluşumlar ülkedeki etnik azınlıkları hedef gösteren nefret içerikli söylemleri seçim kampanyalarında kullanıyor.

Ülkede 25 Ekim'de yapılacak yerel seçimlerle birlikte eş zamanlı gerçekleştirilecek referandumda seçmenler "Seçim ve referandumlarda uzaktan ve sanal ortamda oy verilebilmesini destekliyor musunuz?" sorusuna evet ya da hayır diyecek.

AA - Güncel

Bulgaristan, Politika, Güncel, Haber

title