Bülent Uygun: Tesadüfen Buradayız

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Maçında Girdikleri Pozisyonları Değerlendirdiklerini ve Galip Geldiklerini Belirterek, "Tesadüfen Buradayız, Yolumuza Devam Ediyoruz" Dedi.

Bülent Uygun: Tesadüfen Buradayız

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında girdikleri pozisyonları değerlendirdiklerini ve galip geldiklerini belirterek, "Tesadüfen buradayız, yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Bülent Uygun, maçın güzel geçtiğini kaydederek, şunları söyledi:

"Çekişmeli, zevkli ve tempolu bir maç oldu. Futbol adına iki takım da güzel şeyler yapmaya çalıştı. Geneline baktığımızda top yüzde 60 onlardaydı. Ancak hiç pozisyona giremeyen bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor, ama girdiği pozisyonları değerlendiren bir Sivasspor vardı. Tesadüfen buradayız, yolumuza devam ediyoruz."

Henüz hiçbir şey başarmadığını vurgulayan Bülent Uygun, mütevazı kadrolarıyla ellerinden geldiği kadar iyi futbol oynamaya ve futbolun güzelliklerini sahaya yansıtmaya çalıştıklarını belirtti.

Türkiye'de herkesin Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasını istediğini anlatan Uygun, şöyle dedi:

"Ayrıca herkes 4 büyüklerden birini de tutuyor. Yüzde 90 televizyon ve gazetelerin çoğunun 4 büyüklerden bahsettiği bir ortam var. Sivasspor, kısıtlı imkanlarla 100 milyon avroluk yerde, 10 milyonluk takımla şampiyonluk iddiasında bulunuyor. Haşa biz Allah değiliz. Sadece biz futbolun güzelliklerini yapmaya çalışıyoruz."

"ARADA UÇURUM VAR"

Bülent Uygun, geçmişte bu tür bir şeyi Kocaelispor'da yaşadığını belirterek, o tarihtekine göre aradaki ekonomik güç farkının değiştiğini ileri sürdü.

"Kocaelispor'da 17 hafta herkesi dize getirdik, istediğimiz sonuçları alabiliyorduk" diyen Uygun, şunları söyledi:

"Bütçelerin 15 milyon dolar olduğu zaman, büyük takımların bütçeleri 20 milyon dolardı. Şimdi uçurumlar var. Biz hala gelecek yardım SMS'lerini bekliyoruz. Bugün şampiyon olan bir takımın bütçesinin 45-50 trilyon olması lazım. İstediği transferi yapabilmesi lazım. Ben daha hiç bir şeyi başarmadım. Bir şeyleri başarmaya çalışıyorum."

Bülent Uygun, iki transfer yapmak istediğini, ancak ara transfer olması nedeniyle fiyatların uçuk olduğunu belirterek, “Fiyatlar uçuk. Buraya kadar birlikte geldiğimiz takımımızdaki dengeyi de bozmak istemem” dedi.

Fenerbahçe'nin Sivas'taki hava şartları nedeniyle maçın erteleme istediğinin belirtilmesi üzerine Uygun, “Trabzonspor ile eksi 24 derecede oynadığımız ortam var. Hava şu an ısındı, biraz daha ısınır. Sonuçta daha da ısınacak. Ben Sivas'ta eşofmanla dolaşıyorum, problem yok” ifadesini kullandı.

Bülent Uygun, maçtan sonra sahada yaşanan olaylarla ilgili bir soru üzerinde de, şunları söyledi:

"Futbol sahada oynanır. Maç bitiminde olanların orada kalması lazım. Maçtan önce de bazı olaylar vardı. Yok Sivas'ta küfür edilmiş, falan filan. Bunun intikamı alınacakmış. İyi kalpli olmak her şeyden önemli. Maç bitince tekme atmaya gerek yok. Kaleci antrenörü Mahir hocam, bana (kaptanına terbiye ver) diyor, ama kendisi kaptanıma küfür ediyor. Olmuyor. Hiçbir yere varamayız. Ben kimsenin futbolcusuna müdahale ediyor muyum? Benim futbolcuma tekme atıyorsan, hakem de cezasını verdi. Elimden geldiği kadar iyi işler yapacağız. Tesadüfen geldik, tesadüfen de devam ediyoruz, Allah bozmasın."

MEHMET YILDIZ: "ŞİMDİ ÖNÜMÜZDE FENERBAHÇE MAÇI VAR"

Sivasspor'un golcü futbolcusu Mehmet Yıldız, 2-0 kazandıkları İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının geride kaldığını ve önlerinde çok önemli bir Fenerbahçe maçı olduğunu söyledi.

Şampiyonluk hedefleri olmadığını belirten ve iyi futbol oynamaya çalışan bir takım olduklarını belirten Mehmet Yıldız, “Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bizim için bu maç bitti ve önümüzde çok önemli bir Fenerbahçe maçı var. O maçı kazanmak istiyoruz. Fenerbahçe'yi de yenip sahamızda 11. galibiyetimize ulaşmak istiyoruz” dedi.

AVCI: "İYİ FUTBOL ARTIK SONUCA YANSIMALI"

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı da Sivasspor karşısında iyi futbol oynadıklarını ifade ederek, “Ancak iyi futbol artık sonuca yansımalı” dedi.

Avcı, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, maçı 80 dakika rakip sahada oynadıklarını belirterek, “Gol pozisyonlarına girmemize rağmen rakibe verdiğimiz 2,5 pozisyonun ikisini gol yaptılar” diye konuştu.

Rakibin attığı gole kadar rakiplerinin pozisyonu olmadığını kaydeden Avcı, şöyle devam etti:

"Maçların kırılma anları var. Attığımız gole kadar rakibin pozisyonu yoktu, önde oynadık, 2 pozisyonlarından 1'i gol oldu. İyi oynadık, ama iyi oynamanın da artık karşılığını almak lazım. Buradan çıkacak yeni dersler var."

MAÇTAN SONRA OLAY

Karşılaşma sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Gökhan, Sivassporlu Sezer'e saha içinde tekme attı.

Saha içi bir anda karışırken, oyuncular arasında uzun süren gerginlikler oldu. Oyuncular arasındaki tartışmaları izleyen hakem Vedat Yüksel, daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyespor kaptanı İlyas ile görüşerek, Gökhan'a kırmızı kart gösterdiğini söyledi.

Kaynak: DHA