Bülent Uygun: ''Fenerbahçe'nin yenildiği haftada avantaj kaybettik''

Çaykur Rizespor ile berabere kalan Sivasspor'un Teknik Direktörü Bülent Uygun, ilk defa kendi evlerinde berabere kaldıkları için üzgün olduğunu söyledi. Uygun, Fenerbahçe'nin yenildiği bir haftada avantaj kaybettiklerini ifade etti.

Bülent Uygun: ''Fenerbahçe'nin yenildiği haftada avantaj kaybettik''

Çaykur Rizespor ile berabere kalan Sivasspor'un Teknik Direktörü Bülent Uygun, ilk defa kendi evlerinde berabere kaldıkları için üzgün olduğunu söyledi. Uygun, Fenerbahçe'nin yenildiği bir haftada avantaj kaybettiklerini ifade etti.

Sivas deplasmanında alınan 1 puandan dolayı sevinçli oldukalarını belirten Çaykur Rizesspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise maçın gününü eleştirdi. Çarşamba günü Türkiye Kupası maçında Beşiktaş ile karşılaşacaklarını hatırlatan Arıca, "Rakibimiz Beşiktaş cuma günü oynuyor, biz ise pazar günü maç yapıyoruz." dedi.

Turkcell Süper Ligi'nin 23. haftasında Sivasspor, son 5 haftadır kaybeden Çaykur Rizespor'u ağırladı. Karlı bir havada oynanan maç 0-0 berabere bitti. Maç sonu bir değerlendirme yapan Sivasspor Teknik Didrektörü Bülent Uygun, saha ve zemin şartları nedeniyle istedikleri futbolu ortaya koyamadıklarını söyledi. Bu sezon kendi sahalarında ilk defa berabere kaldıklarını belirten Uygun, bunun için üzüldüklerini anlattı.

Fenerbahçe'nin yenildiği bir haftada sahaya kazanarak avantaj elde etmeye çıktıklarını kaydeden Uygun, "Buz üzerinde futbol oynamaya çalıştık. Her iki takım futbolcularını kutluyorum. Girdiğimiz pozisyonlar olmadı. İlk defa evimizde berabere kaldık. Rakiplerimizin de birbiriyle oynayacağı bir ortamda bu maçtan 3 puan alarak avantaj elde etmek istiyorduk. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Yolumuza burdan devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine Uygun, Sivasspor'un hedefinin sezon sonuna kadar futbolun güzelliklerini sahaya yansıtmak olduğunu söyledi. Uygun, "Şampiyonlar Ligi'ne gitmeyi ve UEFA'da olmayı biz de istiyoruz. Elimizdeki kısıtlı kadroyla bu kadar oluyor. Bugünkü maçta da 2 tane stoper futbolcuyu santrafor olarak oyuna sokmak zorunda kaldım." dedi.

Uygun son olarak, Sivas'ın alttan ısıtmalı bir olimpiyat stadına ihtiyacı olduğunu ifade etti. Oyuna sonradan giren Sivassporlu futbolcular Onur ve Aytaç da kazanmak için ellerinden geleni yaptıklarını ancak başaramadıklarını söylediler.

- ÇAYKUR RİZESPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ARICA: ''BİR PUANA SEVİNİYORUZ'' -

Son 5 haftadır sürekli kaybeden Çaykur Rizespor'un hocası Erdoğan Arıca da, deplasmanda Sivas gibi bir takımdan aldıkları 1 puanın sevindirici olduğunu ifade etti.

Arıca, "Sonuç olarak Sivas deplasmanında alınan bir puan bizim için sevindirici. Bu maçın kritiği çok zor. Siz de gördünüz saha ve hava şartları hiç müsait değil. Müacadele şeklinde bir oyun oldu, iki takımın da futbolcularını kutlamak gerekir." diye konuştu.

Kendilerinin çarşamba günü bir kupa maçına çıkacaklarını belirten Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Arıca, Sivas maçının pazar günü oynanmasının mantığını anlayamadığını kaydetti. Arıca, "Çarşamba günü Beşiktaş'la bir kupa maçımız var. Beşiktaş cuma günü oynuyor, biz ise pazar. Bunun mantığını anlamış değilim. Biz karayolu ile Kayseri'ye ve oradan da İstanbul'a gideceğiz. Bunlar önemli şeyler." diye konuştu.