Bülent Uygun:Anadolu Takımlarına Örnek Olduk

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Mütevazi Bir Takım Olmaları ve Kısıtlı İmkanları Olmasına Rağmen Anadolu Takımlarının Şampiyon Olabileceğini Gösterdiklerini Söyledi.

Bülent Uygun:Anadolu Takımlarına Örnek Olduk

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, mütevazi bir takım olmaları ve kısıtlı imkanları olmasına rağmen Anadolu takımlarının şampiyon olabileceğini gösterdiklerini söyledi.

Sivasspor, şampiyonluk yolunda Denizlispor engelini 2-1'lik sonuçla geçti. Karşılaşmada Sivasspor'un golleri 22. dakikada Sezer'den 57. dakikada Hayrettin'den, Yeşil Siyahlı ekibin tek golü ise kaptan Yusuf'tan 72. dakikada geldi. Maç sonunda açıklama yapan Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, galibiyet dolayısıyla tüm futbolcularını kutlayarak, "22. galibiyete ulaştık. Mütevazi takımla 40 milyon insanın sevgisi ve duasıyla futbolcularım bireysel yeteneklerini sergileyip güzel şeyler yapmaya çalışıyor. Bugün karşılığında da 3 puan aldılar. Gönüllerin şampiyonluğunu kazanmışlardı, yollarına devam ediyorlar. Takım olarak iyi işler yaptığımızı düşünüyorum." dedi. Ligde rahatlamış durumdaki Denizlispor'un iyi futbol ortaya koyarak, şaibeye meydan vermediğini de ifade eden Uygun, sözlerini şöyle tamamladı: "Sahada aslanlar gibi oynayan Denizlispor vardı. Biz de onu bekliyorduk. Tek üzüldüğüm 3-5 kendini bilmez taraftarın küfür etmesiydi. Onların da anneleri var. Eğer çok sorunun varsa, ben zaten tesislerdeyim gelirsin. Onun dışında yolumuza devam ediyoruz. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Mütevazi ve kısıtlı imkanlarla Anadolu'da her takımın şampiyon olabileceğini gösteren bir takımım var. O yüzden mutluyum. Güzel bir karşılaşma oldu. Hakem de gayet güzel, istekli, arzulu hata yapmamaya özen gösteren bir hakemdi. Futbolcularımı galip geldikleri için kutluyorum."

Bir gazetecinin Galatasaray-Fenerbahçe maçıyla ilgili nasıl bir sonuç beklediğini sorması üzerine Uygun şu cevabı verdi: "Biz haftaya Galatasaray, daha sonra Gençlerbirliği ile deplasmanına gidiyoruz. İki takımın da berabere kaldığı andan itibaren puan farkı 1'e inecek, 2 maçı da aldığımızda diğer puan kayıplarını bekleyerek, şampiyon olmak istiyoruz. Bazıları şampiyon olamaz diyor, ama biz, bizi seveni de sevmeyeni de seviyoruz. Biz Türk sporuna hizmet ediyoruz."

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ise şampiyonluk yolunda ilerlemeye devam ettiklerini ve yarınki derbide kaybedilecek puanların kendilerine yarayacağını dile getirdi.

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise son haftaların en güzel maçlarından birini oynadıklarını ve izleyenlerin karşılaşmadan zevk aldığını belirtti. Futbolcularının iyi mücadele ettiğini de kaydeden Kurtar, Sivasspor'u da bulunduğu konum dolayısıyla kutlayarak, şöyle konuştu: "Sivasspor çok güzel şeyler yaptı. Şu anda 70 puana ulaştılar. Çok büyük başarı elde ettiler. Kısıtlı imkanlarla, çok önemli futbolcuları olmadığı halde başarılı oldular. Futbolcularını kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum."

Kaynak: CHA