Bülent Korkmaz: 'Sivasspor Maçını Kazanırsak Daha İyi Olacağız' - Haberler Spor
Haberi Paylaş

  Bülent Korkmaz: "Sivasspor Maçını Kazanırsak Daha İyi Olacağız"

  Skorer - Haberler | Spor
  Bülent Korkmaz:

  Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında 23 Eylül Pazar günü Demir Grup Sivasspor'u konuk edecek Antalyaspor'da teknik direktör Bülent Korkmaz, yaşadıkları sıkıntılı süreci iyi bir şekilde geçtiklerini belirterek, "Sivasspor maçını kazanırsak daha iyi olacağız." dedi.

  Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlediği basın  toplantısında, iç sahada taraftarları önünde önemli bir karşılaşmaya  çıkacaklarını söyledi.
  Takım olarak bazı eksiklerinin bulunduğuna dikkati çeken Korkmaz,  sezon başından bu yana sakatlık, hastalık ve cezalarla uğraştıklarını kaydetti.
  Kadroda düşündüğü bazı oyunculardan faydalanamadığını anlatan Korkmaz,  "Charles ve William bir dahaki milli takım arasına kadar oynayamayacak. Maicon  yeni sakatlıktan döndü. Onu hazırlamak istiyoruz. Yeni transferlerin takıma uyum  sağlaması için uğraşıyoruz. Yine de bu sıkıntılı süreci puanlama olarak iyi  atlattığımızı düşünüyoruz. Sivasspor maçını kazanırsak daha iyi olacağız. Önemli  bir maç. Başakşehir bizim rakibimiz değil ama Sivas rakibimiz. Sivasspor maçını  kazanırsak o kadar kaosa, zorluklara rağmen puanlama olarak düşündüğümüzü almış  olacağız." şeklinde konuştu.
  Oyuncuların profesyonelliğinden ve antrenmandaki çalışma tempolarından  memnun olduğunu dile getiren Korkmaz, "Sezona başlarken yaşadığımız zorluklarda  bile bu çocuklar ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Kişilerin performansı  ile ilgili konuşmak istemiyorum. Takım oyunu oynuyoruz ve biz takımız. Hata varsa  herkesin hatası var. Bu zor süreçte yine de iyi bir noktadayız." ifadelerini  kullandı.
  Korkmaz, sakatlıkları geçen Salih Dursun, Zeki Yıldırım ve Musa  Nizam'ın tam anlamıyla dönmesiyle takımda rekabet ortamının oluşacağını ve bu  durumun takımın performansına da yansıyacağını vurguladı.
  Ligde en çok gol yiyen takım olduklarını anımsatan Korkmaz, "Bu durum  beni çok rahatsız ediyor. Benim takımlarım genelde az gol yiyen takımlar olur.  Bunun üzerine çok çalışıyoruz. Hem analiz yapıyoruz hem de antrenmanda  çalışıyoruz. Bunu en kısa sürede gidermek istiyoruz." ifadelerini kullandı

  Skorer - Spor Haberleri
  500