Bülent Ersoy'dan İsmet Sezgin Anısına Duygulandıran Mektup - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Bülent Ersoy'dan İsmet Sezgin Anısına Duygulandıran Mektup

Bülent Ersoy'dan İsmet Sezgin Anısına Duygulandıran Mektup
Bültenler - Haberler | Magazin

Türk Sanat Müziği'nin Diva'sı Bülent Ersoy, Türk siyasetenin deneyimli ismi ve TBMM eski başkanı İsmet Sezgin'in vefatının ardından duygularını kaleme aldı.

88 yaşında hayata veda eden eski TBMM Başkanı İsmet Sezgin, Diva Bülent Ersoy tarafından rahmet ve saygıyla anıldı. "Canım İsmet abim" diye hitap ettiği İsmet Sezgin için, "bendeki emeğiniz, hakkınız çok büyüktür" cümlelerini de kullandı.

Aynı zamanda oyuncu Tamer Levent'in kayınpederi olan İsmet Sezgin'in vefat haberi hem sanat hem de siyaset dünyasını derinden sarstı. Siyasetin "İsmet Abisi" cuma günü toprağa verildi. Bülent Ersoy ise kaleme aldığı mektupa eski başkanı andı.

İşte Bülent Ersoy'un o cümleleri:

"Abilerin Abisi Canım İsmet Abim benim.

Zat-ı Alinizle ilgili bu acı haberile riyasız, yürekten söylüyorum ki, sanki aile bireylerimden birisini kaybetmiş gibi hissettim kendimi...

Merhum büyüğüm; velinimetim Sn. Turgut Özal Beyefendinin zamanından itibaren sizin bendeki emeğiniz, hakkınız çok büyüktür. Hakkınızı bana helal edersiniz inşaallah. Ben, yüce gönüllü bir abimi kaybettim. Bağlandığım bir kişi daha beni terk etti; acım çok büyük. Mekanınız cennet, ruhunuz şad olsun. Ve tüm Aile-i Efrad-ı Umumuyinize ve de tüm siyaset camiasına da saygılarımla taziyelerimi arz ederim efendim."

Bülent Ersoy'dan İsmet Sezgin Anısına Duygulandıran Mektup

Bültenler - Magazin Haberleri

İsmet Sezgin, Bülent Ersoy, Instagram, Onur Akay, Magazin, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title