Bülent Arınç, Kenan Evren ve Hilmi Özkök Birlikte Okul Açılışı Yaptı

Bülent Arınç, Kenan Evren ve Hilmi Özkök Birlikte Okul Açılışı Yaptı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Altan Ailesi Tarafından Yaptırılan Mehmet Altan Anaokulu'nun Açılışını Eski Genelkurmay Başkanları Kenan Evren ve Hilmi Özkök ile Birlikte Hizmete Açtı.

Bülent Arınç, Kenan Evren ve Hilmi Özkök Birlikte Okul Açılışı Yaptı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde Altan ailesi tarafından yaptırılan Mehmet Altan Anaokulu'nun açılışını eski genelkurmay başkanları Kenan Evren ve Hilmi Özkök ile birlikte hizmete açtı.

Turgutlulu hayırsever Mehmet Altan'ı rahmetle andığını söyleyen Arınç, Altan ailesinin Manisa'da uzun yıllardan bu yana vergi rekortmeni olmuş bir aile olduğunu hatırlattı. "Kazandıklarını devlet ve millet için kuruşu kuruşuna veren bir ailedir. 500 bin liraya mal olan bu anaokulunu ilçeye hediye ettiler. Bunun başlangıç olduğunu düşünüyorum." dedi. Manisa ve Turgutlu'nun hamiyetli, hayırsever insanlarla dolu olduğunu dile getiren Arınç, Turgutlu'da çok sayıda, hastane, huzur evi ve sağlık ocağının hayırseverler tarafından yaptırıldığını anlattı.

Bülent Arınç, konuşmasından sonra Eyüp Altan'a takdirname verdi. Mustafa Altan'ın plaketini de 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren takdim etti. Emekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök ise hayırsever işadamı Hasan Ferdi'ye plaket verdi.

7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren, plaketini verirken şunları söyledi: "Mehmet Altan eski dostumdur. Erken vefat etti. Altan kardeşlerin ağabeylerini yalnız bırakmaması için buraya geldim. Allah bu aileye daha fazla versin, onlar da daha çok yardım yapsın."

Hilmi Özkök de plaket tesliminden önce kısa bir konuşma yaptı. Verilen plaketin yapılan hayırların yanında küçük kaldığını anlatan Özkök, "Bu plaketle Turgutlu ve tüm Türkiye'nin takdirlerini de beraberinde sunuyoruz. Yapılan işler için kendisini kutluyorum.'' ifadelerini kullandı.

Plaket ve takdirnamelerin tesliminden sonra Bülent Arınç, Kenan Evren ve Hilmi Özkök, anaokulunun kurdelesini birlikte kesti.

Törene Emekli Orgeneral Fikret Küpeli, AK Parti Manisa milletvekilleri İsmail Bilen, Recai Berber, Mehmet Çerçi, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez de katıldı.

Bülent Arınç, daha sonra İlçe Tarım Müdürlüğü'nün yeni hizmet binası, hayırseverlerin katkısıyla Turgutlu Belediyesi tarafından yaptırılan İnci Üzmez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Turgutlu Belediyesi Otobüs Garajı ile Matlı Yem üretim tesisinin açılış törenlerine katıldı. Arınç, kurban edilmek üzere garajın açılış törenine getirilen vince asılı dananın mezbahaya götürülerek orada kesilmesini istedi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA