Bulancak 19 Eylül Meslek Lisesi'nden Uluslararası Başarı

Bulancak 19 Eylül Meslek Lisesi'nden Uluslararası Başarı

Giresun Bulancak 19 Eylül Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı Öğrencisi Sezer Arslan, Bölüm Şefi Yaşar Erim'in Danışmanlığında Hazırladığı Proje ile Ebiko -2008 Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda Eğlenerek Öğrenelim Dalında Finale Kalmayı Başardı. 27 Ülkeden 674 Okul ve 11 Bin 200 Öğrencinin Katıldığı Yarışmanın Finalleri 10 Mayıs 2008 Cumartesi Günü Ankara Özel Samanyolu Eğitim Kurumları...

Bulancak 19 Eylül Meslek Lisesi'nden Uluslararası Başarı

Giresun Bulancak 19 Eylül Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri alanı öğrencisi Sezer Arslan, Bölüm Şefi Yaşar Erim'in danışmanlığında hazırladığı proje ile EBİKO-2008 Uluslararası Bilişim Olimpiyatı'nda Eğlenerek Öğrenelim dalında finale kalmayı başardı. 27 ülkeden 674 okul ve 11 bin 200 öğrencinin katıldığı yarışmanın finalleri 10 Mayıs 2008 Cumartesi günü Ankara Özel Samanyolu Eğitim Kurumları Ahmet Ulusoy Liseleri'nde yapılacak.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan 19 Eylül Meslek Lisesi öğrencisi Sezer Arslan, bu yıl ilk kez katıldığı yarışmada finale kalmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek, "Hazırladığım proje ilköğretim 1. sınıf ve anasınıfı öğrencilerine yönelik toplama ve çıkarma işlemleri becerisi kazandıran '1 Varmış 1 Yokmuş Sayılar Çokmuş' isimli animasyondur. Önümüzdeki yıllarda daha farklı çalışmalarla yine olimpiyatlara katılacağım." diye konuştu.

Okul Müdürü Seyfi Göktekin ile Proje Danışman Öğretmeni Yaşar Erim ise Giresun'da ilk defa elde edilen bu başarının okul ve ilçe açısından gurur verici olduğunu belirterek, Ankara'da yapılacak finallerde başarılar diledi.