Bugün Hasta Olursanız Yandınız

Bugün Hasta Olursanız Yandınız

Bugün Tıp Bayramı ve Hükümetin Sağlık Politikasını Eleştiren Doktorlar Eylem Yapacak. Yani, Ne Hasta Olun Bugün Ne De Doktora Gidin.

Bugün Hasta Olursanız Yandınız

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, iktidarın sağlık alanındaki uygulamaları nedeniyle 14 Mart'ın Tıp Bayramı olma özelliğini yitirdiğini belirtti.

Kahveci yaptığı açıklamada, özerkleştirme adı altında hastanelerin özelleştirilmesine zemin hazırlayan çalışmalarla devletin sağlık hizmeti vermekten çekilmesi için planların uygulamaya konulduğunu ifade etti. İkttidarın uygulamalarıyla Türkiye'nin sağlığının kaosa sürüklendiğini, sağlık çalışanlarının da belirsizliklerin içine itilerek birçok sorunla başbaşa bırakıldıklarını belirten Kahveci, "Çalışanlar, bırakın bayramı, sorunsuz bir gün yaşamaya hasret kalmışlardır. İktidar, yaptığı uygulamalarla sağlık çalışanlarına yılın 365 gününü zehir etmiştir. 14 Mart bir bayram olma özelliğini iktidar sayesinde yitirmiştir" dedi.

Kahveci, sağlıkta şiddetin rutin hale geldiğini, personlin can güvenliğinden yoksun bir şekilde hastanelerde hizmet verdiğini kaydetti. Kahveci, iktidarı, artık başta torba yasa olmak üzere sağlık çalışanlarını mağdur edecek uygulamalarda ısrarcı olmamaya 'benim yaptığım doğrudur' anlayışından vazgeçmeye, sağlık çalışanlarına ve sivil toplum örgütlerine kulak vermeye çağırdı.(ANKA)

Kaynak: ANKA