Bucaspor, Teknik Direktör Bülent Uygun ile Sözleşme İmzaladı (2)

Bucaspor, Teknik Direktör Bülent Uygun ile Sözleşme İmzaladı (2)

Turkcell Süper Lig Ekibi Bucaspor ile Sözleşme İmzalayan Teknik Direktör Bülent Uygun, 'Bizi Hedefe Götürecek, Bizi En İyi Şekilde Temsil Edecek Futbolcular Bizimle Birlikte Olacak' Dedi

Bucaspor, Teknik Direktör Bülent Uygun ile Sözleşme İmzaladı (2)

Turkcell Süper Lig ekibi Bucaspor ile sözleşme imzalayan teknik direktör Bülent Uygun, 'Bizi hedefe götürecek, bizi en iyi şekilde temsil edecek futbolcular bizimle birlikte olacak' dedi.

Uygun, kulüp binasında düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Bucaspor'un kadrosundaki oyuncular hakkında eski teknik direktör Özcan Kızıltan'dan bilgi alacağını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bizi hedefe götürecek, bizi en iyi şekilde temsil edecek futbolcular bizimle birlikte olacak. Bunun dışındaki arkadaşlara teşekkür edeceğiz. Takımdaki herkesin çok önemli başarıları oldu. Ancak Yönetim Kurulu onlara karşılığını vermiş. Onlara teşekkür edeceğiz. Yurt dışında izlediğimiz birçok futbolcu var. Bizim felsefemize uygun Türkiye'de de futbolcular var. Takıma ve oyun tarzımıza uyacak takviyeleri yapacağız. Bugün saat 17.00 itibariyle buna start vereceğiz.'

Takımın Bank Asya 1. Lig'de doğru bir yönetim anlayışıyla Süper Lig'e çıkma başarısı gösterdiğini ifade eden Uygun, şunları kaydetti:

'Her şey bir anda olmuyor. 3 sene önce 'Anadolu'dan bir şampiyon çıkacak' dediğimde benimle alay ettiler, ama Ertuğrul Sağlam, Anadolu'dan şampiyon çıkardı. Sağlam'ın, Yönetim Kurulunun ve taraftarının önünde saygıyla eğiliyoruz. Hatta ben Ertuğrul Hocayı omuzlara almak isterim. Yakaladığı başarı çok önemli bir başarı. Sivasspor'un açtığı sayfada önemli bir başarı elde etti.'

Uygun, ligdeki öncelikli hedeflerinin kalıcı olmak olduğunu vurgulayarak, 'Bugüne kadar Süper Lig'e yükselen ekiplerden 1 veya 2'si küme düşmüştür. Süper Lig'deki takımların bütçeleri, 15 milyon liradan 30 milyon liraya çıktı. Bir de onların yapılmış, hazır kadroları var. Biz inancımızı sahaya yansıtıp, Süper Lig'de kalıcı olmak, sonraki durumumuza göre hedef belirleyip, Bucaspor'u en üste taşımak istiyoruz' dedi.

Yapacakları transferlerin ekonomik olmasına dikkat edeceklerini bildiren Uygun, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Takıma en iyi şekilde, en iyisini almaya çalışacağız. Yabancı futbolcular Süper Lig'i tanımış da olabilir. Yabancı oyuncu kapasitemizin 6'sını da değerlendireceğiz. Bir kural yok. Her mevkideki futbolcu önemlidir. Yanımda oturan, antrenman yapan, sahada oynayan oyuncumun mevkisi önemli değil. Takım oyununa uyan isimleri alacağız. Yönetim Kurulu, ceplerindeki para dahil olmak üzere bütün güçlerini seferber edecekler.' Bucaspor'da Bülent Uygun'un yardımcılıklarını Toprak Kırtoğlu, Sefer Yılmaz, Bayram Bektaş, Kaan Karakaş, Şükrü Ongan ve Murat Doğuş yapacak.

İmza töreninden sonra Yönetim Kuruluyla toplantıya giren Uygun'un, daha sonra Kaynaklar'daki tesislerde incelemede bulunacağı öğrenildi.

(SON)

(ALK-MV-KAN) - İZMİR

Kaynak: AA