Buca Belediyesi Meclis Toplantısında Otopark Tartışması

Buca Belediyesi Meclis Toplantısında Otopark Tartışması

Buca Belediyesi'nin Haziran Ayı İlk Meclis Toplantısında İlçedeki Otopark Sorunu Gündeme Geldi. Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un Yurtdışında Olması Sebebiyle Meclise Mehmet İlkbahar Başkanlık Etti.

Buca Belediyesi Meclis Toplantısında Otopark Tartışması

Buca Belediyesi'nin Haziran ayı ilk meclis toplantısında ilçedeki otopark sorunu gündeme geldi. Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy'un yurtdışında olması sebebiyle meclise Mehmet İlkbahar başkanlık etti.

Gündem dışı maddelerde ilçedeki otopark sorununun tartışılması üzerine CHP'li Buca Meclis Üyesi Lokman Fazla, Buca Belediyesi'nin otopark konusuna yönelik çözüm üretmekte yetersiz olduğunu iddia etti. Buca'da uzun zamandır trafik ve otopark sorunu olduğunu belirten Fazla, "Büyükşehir Belediyesi otopark yerlerini belirlemesine karşılık Buca Belediyesi zamanında karar almadı. Safari park, mahkemelik spor vadisi ve Hülya Avşar'ı getireceğiniz tenis kortları dışında yapılan bir şey yok. Biz yaşanabilir bir Buca istiyoruz" dedi. Bunun üzerine meclis oturumunu yöneten Başkan Vekili Mehmet İlkbahar, Buca Belediyesi CHP'li olsaydı bu sorunlar olmazdı. Bu sorunları yaratan CHP'nin Buca'yı görmezden gelmesidir" diye yanıt verdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin hukuksuz projelere imza atmasının mümkün olmadığını belirten Lokman Fazla ise, "Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı hukuka son derece bağlıdır. Siz de her sıkıştığınızda Büyükşehir Belediyesi'ne çatıp durmaktan vazgeçin. Ama sizin de çatacak başka bir yeriniz kalmadı. Oy çokluğunuz var diye tüm ülkeye yaptıklarınızı burada da yapamazsınız. Bu projeleri inşallah 2009 yerel seçimlerinin ardından CHP'li belediye ile hayata geçireceğiz" diye konuştu. CHP grubu tarafından hazırlanan otopark yeri AK Parti'li meclis üyelerinin oy çokluğu ile reddedilirken, meclis toplantısının gündem maddeleri komisyonlara devredildi. Meclisin 3 Haziran 2008 Salı günü saat 17.00'de tekrar toplanmasına karar verildi.

(YB-Y)

Kaynak: İHA