Bu yıl hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten Çağdaş, gelecek yıl için iddialı konuştu

Trabzonspor'un defans oyuncusu Çağdaş Atan, bu yıl hedef noktasında hayal kırıklığı yaşadıklarını fakat gelecek yıl yeni yönetim ve hocaları ile beraber şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olacaklarını iddia etti.

Bu yıl hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten Çağdaş, gelecek yıl için iddialı konuştu

Trabzonspor'un defans oyuncusu Çağdaş Atan, bu yıl hedef noktasında hayal kırıklığı yaşadıklarını fakat gelecek yıl yeni yönetim ve hocaları ile beraber şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olacaklarını iddia etti.

Çağdaş Atan, Cola Turka Soru-Cevap köşesinin Bordo-Mavili taraftarların sorularına yanıt verdi. Bu sezon alınan başarısız sonuçlar nedeniyle hayal kırıklığı yaşadıklarını belirten Çağdaş, "Lige ve kupaya kadrodaki bazı sıkıntılar nedeniyle çok erken havlu attık. Biz bunu kabul ediyoruz. Bu seneki kadro bence şampiyonluk için yeterli değildi. Hedefimiz sezon sonuna kadar çıktığımız tüm müsabakalardan galibiyetle ayrılarak ligi bitirebildiğimiz en iyi yerde tamamlamak. Bunu da sol aldığımız sonuçlarla gösteriyoruz. Ama yapılacak 2-3 kaliteli oyuncu takviyesiyle bu takımın seneye başarılı olacak kapasitesi var. Gelecek sezonsa yeni yönetim ve hocamızla beraber yeniden şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olacağız." diye konuştu.

Bordo-Mavili forma altında çok az kötü maç oynadığımı düşündüğünü dile getiren savunma oyuncusu "Zaman zaman yedek kulübesinde oturdum. Hiçbir oyuncu yedek kalmak istemez ama formayı çalışıp yeniden geri almak da oyuncunun elindedir. Ben de hiç yılmadan, küsmeden çok çalışıp yeniden oynamaya başladım. Bence her futbolcunun mantalitesi bu yönde olmalıdır. Ama Ersun hocanın gelişiyle çok daha iyi oynadığım gerçek. Çünkü hocanın bana olan güvenini biliyorum ve hissediyorum. Bu beni iyi olmaya itiyor." dedi.

Trabzon'da çok mutlu olduğunun altını çizen Çağdaş, şöyle konuştu:

"Burada oynamayı, Avni Aker'de seyircimizin önüne çıkmayı çok seviyorum Trabzonspor taraftarı çok büyük başarıları hak ediyor. Taraftara yeniden büyük başarıları yaşatacak kadroda olmayı ve gelecek şampiyonlukta benim de payımın olmasını yürekten istiyorum. Benimde futbol hayatımda 2 hedefim kaldı. İlki Trabzonspor'da şampiyon olmak. İkincisi de Avrupa'da oynamak. O yüzden burada olduğum süre içerisinde kariyerime bir lig şampiyonluğu katıp resimlerimi şehre ve soyunma odasındaki efsaneler panosuna astırmak istiyorum."

Futbol hayatında pişmanlık duyduğu birkaç olay bulunduğunu vurgulayan Çağdaş, "Birkaç tane pişmanlık duyduğum olay var ama en çok pişmanlık duyduğum konu Beşiktaş'tan ayrılmak için söylediklerimdi. Ayrılmak değil beni pişmanlığa iten. Sadece o söylediğim sözler biraz sert ve ağır oldu. Bana yakışmadığını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Futbolunu 36-37 yaşlarında bırakmayı amaçladığını dile getiren Çağdaş, takımda en iyi anlaştığı kişinin oda arkadaşı Ahmet Şahin olduğunu kaydetti.

Bu sezon aldığı başarısız sonuçlarla dikkat çeken Trabzonspor, ligde oynadığı son üç maçı kazanarak hanesine 9 puan yazdırdı. Çaykur Rizespor, Bursaspor ve son olarak Ankaragücü'nü mağlup eden Bordo-Mavili ekip, bu sezonda ilk kez üstü üste 3 maç kazanma başarısı gösterdi.

Haftayı Ankaragücü galibiyetiyle kapatan Karadeniz ekibi, günü izinli olarak geçirdi. Bordo-Mavili ekip, önümüzdeki hafta sonu kendi sahasında karşılaşacağı Vestel Manispor maçı hazırlıklarına yarın akşam yapacağı çalışmayla başlayacak.

Öte yandan Ankaragücü maçın takımın ikinci golünü atan ve aynı karşılaşmada sarı kart gören Mısırlı futbolcu Ayman Abdelaziz kart cezalısı

durumuna düştü. Ayman, Manisaspor maçında takımdaki yerini alamayacak.

Geçtiğimiz sezon İstanbul'da oynanan Galatasaray maçında ayağı kırılan ve sahalardan uzak kalan Musa Büyük, yaklaşık 1 yıllık aradan sonra dünkü Ankaragücü maçının son anlarında oynarken, forma hasretine de kısa süreli de olsa son vermiş oldu.