Esmaül Hüsna'nın Altın Tellerle Yazıldığı Tespih 15 Bin Dolara Satışa Çıktı

Esmaül Hüsna'nın Altın Tellerle Yazıldığı Tespih 15 Bin Dolara Satışa Çıktı

Bursa'da açılan 'Dua taneleri' isimli tespih sergisinde, Osmanlı motifli ve Allah'ın 99 isminin 14 ayarlık altın telle çakılarak yazıldığı tespih, 15 bin dolara satışa çıkarıldı.

Bursa'daki 'Dua taneleri' isimli tespih sergisinde, fil dişinden yapılan ve üzerinde Allah'ın 99 isminin yazılı olduğu tespih 15 bin dolardan alıcı bekliyor.

163 TESPİH BİR AY BOYUNCA SERGİLENECEK

Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'nde bünyesindeki Bursa Vakfı Kültür Merkezi'nde "Dua taneleri" isimli tespih sergisi açıldı. Sergide Hüseyin Çelik, İbrahim Karaerkek ile koleksiyoner Turgut Çakar, Hüseyin Hüsnü Abaş, Ömer Yıldız, Hidayet Ergün, Hüseyin Şanlı ve merhum İbrahim Benlioğlu'na ait 163 tespih bir ay boyunca sergilenecek.

ALLAH'IN ADININ YAZDIĞI 14 AYARLIK TESPİH, 15 BİN DOLARA SATIŞA ÇIKTI

35 yıllık tespih sanatkarı ve koleksiyoner Hüseyin Çelik'in el emeği ile fil dişinden yaptığı, üzerinde Osmanlı motifleri ve Allah'ın adının 14 ayarlık altın telle çakılarak yazıldığı tespih büyük ilgi gördü. Çelik, bu tespihin fiyatının 15 bin dolar olduğunu söyledi.

"ORTALAMA FİYATLAR 500 İLE 15 BİN DOLAR ARASINDA"

Sergiye 30 adet tespih getirdiğini ifade eden Çelik, "Getirdiğimiz tespihleri sergiliyoruz. El işi tespihler bunlar. Burada 1 ay boyunca sergilenecek. Yaptığımız ürünler ticari maksatlı. İsteyen olursa satarız. Ortalama fiyatlar 500 ile 15 bin dolar arasında. Tek tespih olarak değişiyor. 15 bin dolar olan tespih fil dişinden. Üzerinde 40 günlük emek var. Üzerindeki Osmanlı motifleri tamamen elle yapıldı. Ayrıca o tespihte kabartma olarak esma-i hüsna yazılı. Yazılan kabartmalarda 14 ayarlık altın telle çakıldı" dedi.