Bu Sözleşmeyi İmzalamayan İphone'da Yer Alamaz!

Bu Sözleşmeyi İmzalamayan İphone'da Yer Alamaz!

12.03.2010 02:11 | Son Güncelleme: 12.03.2010 02:11
Bu Sözleşmeyi İmzalamayan İphone'da Yer Alamaz!

İçeriğinde İnanılmaz Bölümler Bulunan Apple'ın Sözleşmesi Gün Işığına Çıktı, Ortalık Karıştı...

iPhone üç sebepten dolayı gündemden düşmüyor. Birincisi son derece popüler olması. ikincisi çok ilginç ve faydalı uygulamaları. Üçüncüsü ise Apple'ın garip nedenlerle uygulamaları yasaklama alışkanlığı.

iPhone'un ne kadar popüler olduğunu ve rakiplerinden biri olan Google'ı cep telefonu pazarında nasıl geçtiğini zaten biliyorsunuz.

ister eğlenceli, ister faydalı, ister çok pahalı olsun iPhone'un pek çok uygulaması son derece ilgi çekici. Ama bir de yasaklamalar var. Şimdiye kadar sayısız uygulama Apple'ın kara listesinde yerini aldı.

Tahmin edebileceğiniz gibi Apple, iPhone uygulaması geliştirmek isteyenlerle özel bir anlaşma yapıyor. Bu zaten biliniyordu. Fakat anlaşmanın içeriği bugüne kadar gün ışığına çıkmamıştı. Bunun sebebi ise zaten anlaşmanın içerisinde yer alıyor.

işte sözleşmeden bir madde: "Bu sözleşme, sözleşmenin maddeleri veya sözleşmenin taraflarının ilişkileri ile ilgili olarak Apple'ın yazılı izni olmadan bir basın açıklaması veya herhangi bir toplu açıklama yapamazsınız. Bu konuda taktir yetkisi Apple'ındır".

Peki bu sözleşme, bu maddeye rağmen nasıl ortaya çıktı?

Kaynak: Chip.com.tr

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title