15 Günlük Bebekle, Tuzak Kurdukları İş Adamına İşkence Yaptılar

15 Günlük Bebekle, Tuzak Kurdukları İş Adamına İşkence Yaptılar

Elazığ'da 15 günlük bebeği olan kadın, sevgilisi ve arkadaşlarıyla tuzak kurarak, yardım için eve çağırdığı iş adamına işkence yapıp gasp etti. İş yerini soymaya çalışan saldırganlar polis operasyonuyla yakalandı.

Elazığ'da 15 günlük bebeği olan kadın, sevgilisi ve arkadaşlarıyla tuzak kurarak, yardım için eve çağırdığı iş adamını etkisiz hale getirip, işkence yapıp, iş yerindeki kasanın şifresini öğrendi ancak polis soygunu gerçekleştirmelerine fırsat vermedi.

YARDIM BAHANESİYLE ÇAĞIRIP İŞKENCE YAPIP GASP ETTİLER

Elazığ'da 15 günlük bebeği olan Aysel K, iş yeri bulunan A.N'yi yardım isteme bahanesiyle eve çağırdı. Aysel K.'nin sevgilisi S.G. ve 3 arkadaşı, A.N'yi gittiği evde, etkisiz hale getirip, bağlayarak iş yerinin anahtarlarını, aracını, parasını ve cep telefonunu gasp etti. Soygun için Aysel K., sevgilisi ve onun bir arkadaşı iş yerine gitti ancak çelik kasayı açamadı. Bunun üzerine şüpheliler, iş yeri sahibini mahsur tuttukları evde önce feci şekilde darp etti, ardından da bacağından bıçaklayarak kasanın şifresini öğrendi.

ARAÇ KAMERALARDAN TESPİT EDİLDİ, POLİS TÜM YOLLARI TUTTU

Bu sırada Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, A.N.'nin kayıp olduğu bilgisine ulaşarak çalışma yaptı. Yapılan çalışmada iş yeri sahibinin aracı polis tarafından şehir polis kameraları sayesinde tespit edildi, ancak içinde farklı kişiler olduğunu belirledi. Polis, şahsın iş yerini de kontrol ettiğinde biri kadın 3 kişinin eşgal bilgilerini kameralardan belirledi. Elazığ ile bağlantı yolu bulunan Bingöl, Malatya ve Diyarbakır güzergahlarını ve şahsın iş yerinin bulunduğu bölgeyi tutan polis, kent merkezinde olduğunu tahmin ettiği aracı bulmaya çalıştı. Bir süre sonra şüpheliler şifresini öğrendikleri kasayı açmak için tekrar yola çıktı, bu sırada polisler aracı takibe alıp yakalanması için operasyon başlattı. Kovalamaca şüpheliler, aracı merkez Kızılay Mahallesi'nde içinde kadın şüpheliyi bırakarak kaçtı. Araçtan inme fırsatı bulamayan şüpheli kadın ise polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

ADRES TESPİT EDİLDİ, OPERASYON YAPILDI

Şüpheli Aysel K.'nin yakalanmasının ardından, şahsın tutulduğu merkeze bağlı Yazıkonak beldesindeki evin adresi tespit edildi. Bunun üzerine Özel Harekat ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, evin etrafını çevirerek operasyon yaptı. Operasyonda evde bulunan şüpheli Selçuk D. yakalanarak gözaltına alındı. İşkence edilip, bıçaklanan şahıs ise polis tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

SEVGİLİSİ VE 2 ARKADAŞI ARANIYOR

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler Aysel K. ile Selçuk D. Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Bebeği ile mahkemeye çıkan kadınla birlikte 2 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aysel K.'nin sevgilisi S.G. ile olaya karıştığı belirlenen 2 arkadaşının arandığı bildirildi.