"Bu Milletin Evlatlarına Çok Sinsi Planlar Kurulmakta"

"Bu Milletin Evlatlarına Çok Sinsi Planlar Kurulmakta"

Gazeteci-yazar Rahim Er, Türk Ocağı'nın Davetlisi Olarak Geldiği Kırşehir'de Okuyucuları ile Buluşarak, Bir Konferans Verdi.

Gazeteci-yazar Rahim Er, Türk Ocağı'nın davetlisi olarak geldiği Kırşehir'de okuyucuları ile buluşarak, bir konferans verdi.

Kültür Müdürlüğü Salonu'nda gerçekleşen konferansa, Vali M. Lütfullah Bilgin, Belediye Başkanı Halim Çakır, İl Emniyet Müdürü Ahmet Türker, Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Mustafa Kılınç, daire müdürleri ile çok sayıda davetli katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Mustafa Kılınç, "Çağımız şartlarını ve gereklerini karşılayacak nitelikte etkili bir kültür hamlesinin vakit geçirilmeden hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bunu yapanlarda ameli ile imanını bütünleştiren milletimize hizmet ülküsü taşıyan insanlardır" dedi.

Kılınç'ın ardından kürsüye gelen gazeteci-yazar Rahim Er, "Millet olmanın birinci unsuru ailedir. Netice itibariyle millet dediğimiz o devasa hakikati teşkil eden hücrelerin her birinin adı ailedir" diye konuştu. Milleti oluşturan ailede özellikle kız çocuklarının eğitimine önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Er, "Özellikle kız çocuklarımızı dejenere etmek için yabancı güçlerin planları vardır. Bu milletin evlatlarına çok sinsi planlar kurulmakta. Bu milletin evlatları ile oynanmakta. Bilhassa kız çocuklarımızı dejenere etmek için çok sinsi planlar kurulmaktadır. Neden? Çünkü, o kız evlat, istikbalin annesidir. Aile, anne üzerinde yükselmektedir. Çocuğun yetişmesinin, seviyesinin yüzde 90 payı annededir. En azından bir asırdır bu ülkenin evlatları, onların içinde de kız çocukları üzerinde büyük oyunlar oynanmakta. Buna dikkat etmemiz gerekiyor" dedi.

Türkiye'nin ufuk sahibi devlet adamlarına ihtiyacı olduğunu kaydeden Er, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim 200 yıldır yaşadığımız temel meselelerden biride yetişmiş insan gücüdür. İnşallah bunu yeni yeni aşmaya çalışıyoruz. Türkiye'de aile bir anne, bir baba ve bir çocuktan ibaret. Hiçbir yuva anne kokusunu veremez. Bunu derken çocuğunuzu yuvaya vermeyin demiyoruz. Böyle giderse Türkiye'de bugün Avrupa'nın yaşadığı gibi 20-30 yıl sonra nüfus gerilemesi başlayabilir. Halbuki stratejik ve zor bir coğrafyayı vatan yapmışız. Buradan gayri bizim gideceğimiz yer yok. Torunlarımızın gideceği bir yer yok.

Ancak, bu toprakları vatan tutmanın yanı sıra vatan olarak devam ettirme mecburiyetimiz var." Yaklaşık 2 saat süren konferans sonunda Vali Bilgin tarafından Er'e plaket verilirken, konferans sonrasında Rahim Er ve beraberindekiler tarihi ve turistik mekanları gezdi.

(AD-YS-CC-Y)