Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi - Haberler
Haberi Paylaş

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

CHA - Haberler | Kültür Sanat
Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Sinemaseverlerin 8 yeni film ile buluştuğu 3 Ağustos haftasında sinema severler her daldan film izleyebilecek.

Sinemaseverlerin 8 yeni film ile buluştuğu 3 Ağustos haftasında animasyon, korku-gerilim, romantik-komedi, bilim kurgu türlerinden seçkiler izleyebilecek.

Haftanın öne çıkan filmi ise Kike Maillo'nun yönettiği ve Daniel Brühl, Marta Etura, ile Claudia Vega'nun oynadığı "Eva." İspanya'nın "Yapay Zeka"ya cevabı olarak nitelendirilen film şimdiye kadar 3 Goya ödülü ile birlikte toplam 13 ödül aldı.

TEPEDEKİ EV (FROM UP ON POPPY HILL)

Film, beş kişilik bir ailenin en büyük çocuğu olan Umi'nin hayatına odaklanıyor. Kore Savaşı sırasında kaybolan babasının döneceği ümidiyle Umi, her gün deniz kenarındaki evlerinden bir çift flama sallamaktadır. Okulda ise bir öğrenci hareketinin içinde olan Umi, Jun'a aşık olur. Ancak zaman içinde ikilinin arasında kan bağı olma ihtimali ortaya çıkacaktır. Goro Miyazaki'nin yönettiği "Tepedeki Ev" Japonya yapımı bir animasyon film.

NE ADAM AMA (WHAT A MAN)

Alex, genç, yakışıklı fakat biraz talihsiz bir öğretmendir. Kız arkadaşı Caroline tarafından terk edildikten sonra artık bir şeyleri değiştirmesi gerektiğini de fark eder. Kendisinden, kadınların ilgisini çekecek, güven veren, modern bir erkek yaratmak zorundadır. Nele ve arkadaşı Okke, Alex'e bu işin püf noktalarını sonuna kadar öğretmeye kararlıdır. Matthias Schweighöfer'in yönettiği ve Sibel Kekilli, Matthias Schweighöfer, Elyas M'Barek ile Mavie Hörbiger'in oynadığı "Ne Adam Ama" Alman sinemasından romantik-komedi türünde bir örnek.

ESARET (A MOİ SEULE - COMING HOME)

Sekiz yıl tutsaklıktan sonra Gaelle birdenbire kendisini kaçıran Vincent tarafından serbest bırakılır. Yeni özgür hayatı ona farklı bir bakış açısı sağlar. Filmde, kurban ve onu kaçıran kişinin arasındaki uzun süreli ilişkiden, şaşırtıcı şekilde şefkatli ve hatta kafa karıştırıcı inkar edilemez bir sevginin ortaya çıkışı anlatılıyor. Frederic Videau'nun yönettiği ve Agathe Bonitzer, Reda Kateb, Helene Fillieres ile Noemie Lvovsky'nin oynadığı "Esaret" 62. Berlin Uluslararası Film Festivali Yarışma Seçkisi Finalisti olmuştu.

EVA

Yıl 2041. Başarılı sibernetik mühendisi Alex Garel, yeni bir çocuk robot projesi için 10 yıl sonra eski üniversitesine geri döner. Alex'in uzaklarda olduğu yıllar içerisinde üniversite aşkı Lana ile kardeşi David hayatlarına devam etmiş ve birlikte yaşamaya başlamışlardır. Alex, Lana ve David'in ilginç ve renkli bir kişiliğe sahip küçük kızları Eva'yı robot projesi için model olarak kullanmaya karar verir. Kike Maillo'nun yönettiği ve Daniel Brühl, Marta Etura, Alberto Ammann ile Claudia Vega'nun oynadığı "Eva", İspanya'nın "Yapay Zeka"ya cevabı olarak nitelendiriliyor. 3 Goya ödülünün de bulunduğu toplam 13 ödül alan "Eva" çocuklara da hitap eden bir bilimkurgu macera.

BU GECE BENİMSİN (YOU INSTEAD - TONIGHT YOU'RE MINE)

Polisler sizi kelepçeleyebilir, otoriteler prangalar vurabilir, aşkınız, müziğiniz, edebiyatınız, özgürlüğünüz, hayalleriniz dahi kısıtlanabilir. Kurumlara güven olmaz ama aşk ve müzik her zaman sizindir. Sizi kısıtlamalarına izin vermeyin, kelepçeyi vuran aşk değilse... "Tutku Nehri" ve "Yeryüzündeki Son Aşk"ın yönetmeni David Mackenzie'nin yönettiği "Bu Gece Benimsin", dünyanın en büyük müzik festivallerinden "T In The Park"ta geçen bir aşk ve müzik hikayesi. Başrollerde rock star rollerinde Natalia Tena ve Luke Treadaway yer alıyor.

GÖKYÜZÜNDE BİR AYNA (KATHMANDU LULLABY)

Katalan öğretmen Laila, Katmandu'da aşırı yoksullukla ve içler acısı bir eğitim sistemiyle karşılaşır. Oturma izni için anlaşmalı bir evlilik ayarlar, varoşlardaki çocukları eğitmeye yönelik bir projeye girişir. Öğretmen bir arkadaşı ve yeni kocasının yardımıyla Nepal toplumunun derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkar. Iciar Bollain'in yönettiği ve Veronica Echegui, Saumyata Bhattarai ile Montserrat Alcoverro'nun oynadığı "Gökyüzünde Bir Ayna", Katalan öğretmen Laia'nın Nepal'de geçen öyküsünü anlatıyor.

BASKIN (SERBUAN MAUT - THE RAID: REDEMPTION)

Sinema tarihinin en iyi aksiyon filmlerinden biri olduğu şeklinde nam salan "Baskın", bir özel harekat timinin şehrin merkezinden uzak bir mahalledeki bir apartmanın uyuşturucu tüccarı olan sahibini yakalamak için kapıya dayanmasıyla başlıyor. Ancak her bir katı psikopatlar, katiller, çeteler ve hırsızlar için sığınak olmuş bu binaya daha önce hiç baskın düzenlenmemiştir. Vurucu timdeki polisler kısa bir süre sonra kapana kıstırılır ve acımasızca öldürülür. Fenomenel dövüş sahneleriyle olay yaratan, gösterildiği her yerde izleyicinin favorisi olmayı başaran "Baskın" dövüş filmleri için çıtayı kolay kolay erişilemeyecek bir yere yükseltiyor. Filmin yönetmen koltuğuna Gareth Evans otururken, Iko Uwais, Joe Taslim, Donny Alamsyah başrolleri paylaşıyor.

DABBE: BİR CİN VAKASI

Film, Ceyda T., Sinan T. ve kızları Burcu T.'nin ani ve sebepsiz bir şekilde bedensiz bir varlığın saldırısına uğramalarını ve arkasındaki ürpertici sırrı gerçek görüntülere dayanarak anlatıyor. Türk psikiyatri tarihine "Ceyda T. Kayıtları" olarak geçen olaydan esinlenen film, Ceyda T. ve ailesinin video görüntüleri ve adli kayıtlar ile kurgulanarak oluşturuldu. Nihan Aypolat, Koray Kadirağa, Pervin Bağdat ile Elif Erdal'ın oynadığı "Dabbe: Bir Cin Vakası"nın yönetmeni Hasan Karacadağ.

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

Bu Hafta 8 Yeni Film Vizyona Girdi

CHA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500