Bu Güne Özel 1 Liraya Gelinlik Sattı

Bu Güne Özel 1 Liraya Gelinlik Sattı

14.02.2011 16:20 | Son Güncelleme: 14.02.2011 16:20
Bu Güne Özel 1 Liraya Gelinlik Sattı

Sivas'ta 14 Şubat Sevgililer Günü ve Mevlit Kandili Nedeniyle Bir Gelinlik Mağazası, 1 Liraya Gelinlik Satışı Yaptı.

Sivas'ta 14 Şubat Sevgililer Günü ve Mevlit Kandili nedeniyle bir gelinlik mağazası, 1 liraya gelinlik satışı yaptı.

Mehmetpaşa Mahallesi'nde gelinlik mağazası işleten Ahmet Baloğlu, günler öncesinden Sevgililer Günü için 14 ve Mevlit Kandili için 14 olmak üzere toplam 28 gelinliği 1 lira sembolik bir parayla satacağını duyurdu. Saatler 14.00'ı gösterdiğinde işyerinin önü gelinlik almak için gelenlerle doldu. Bazıları kızı, bazıları torunu ve bazıları da kendisi için sıraya girdi. İsimleri işyeri tarafından hazırlanan kupona yazan gelin adayları, kuponları kutuya attı. Saat 14.14'ü gösterdiğinde kura çekildi. Kurayı, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ve işyeri sahibi Ahmet Baloğlu birlikte çekti. İsimleri çıkan 28 kişi, kimliklerini göstererek 1 lira karşılığında gelinlikleri alarak evlerinin yolunu tuttu.

Kuradan, Konya'dan oğlu için Sivas'tan kız alan Şennur ve Salim Güleç'in isimleri de çıktı. Mutluluk yaşayan Güleç ailesi, kendileri için güzel bir anı olduğunu söyledi.

Sevgililer Günü ve Mevlit Kandili nedeniyle böyle bir düşünceyi hayata geçirdiklerini belirten işyeri sahibi Ahmet Baloğlu, "Bu sektörde Sivas halkı bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Biz de onlara vefa borcunu ödeme anlamında bir jest yapalım istedik. Böyle iki özel günde gelin adaylarını sevindirmek bizleri de mutlu etti." diye konuştu.

Ahilik geleneğinin bir örneğini sergilediği için Baloğlu'na teşekkür eden SESOB Başkanı Beşir Köksal da bunun bütün esnaflara örnek olması gerektiğini söyledi. - SİVAS

Kaynak: CHA

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bu Güne Özel 1 Liraya Gelinlik Sattı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 11:09:30. #1.14#
title