"Bu Film, İktidarlardan Hesap Sormaya Devam Eden Gazeteciler İçin"

"Bu Film, İktidarlardan Hesap Sormaya Devam Eden Gazeteciler İçin"

'Bu Film, İktidarlardan Hesap Sormaya Devam Eden Gazeteciler İçin'
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Kültür Sanat

88. Oscar Ödülleri'nde En iyi film ödülünü Tom McCarthy'nin yönettiği Spotlight filmi aldı.

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri olarak kabul edilen 88. Oscar Ödülleri, bu gece Hollywood'daki Dolby Tiyatrosu'nda sahiplerini buldu

Gecede ilk ödülü 'en iyi özgün senaryo' ile Spotlight filminin senaryosuyla Josh Singer ve Tom McCarthy kazandı. Yönetmen Tom McCarthy ödülü alırken, "Gazeteciler iktidarı hesap verebilir olmaya zorluyor. Bu filmi, iktidardan hesap soran ve sormaya devam eden gazeteciler için yaptık" diye konuştu.

Tom McCarthy'nin hem senaryosunu Josh Singer ile birlikte yazdığı hem de yönettiği film, ABD'deki en eski sürekli olarak kullanılan araştırmacı gazete birimi The Boston Globe'un "Spotlight" takımını konu ediniyor.

Spotlight ekibinin gerçek hikayesinden uyarlanan filmde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams, John Slattery, Stanley Tucci, Brian d'Arcy James, Liev Schreiber, ve Billy Crudup gibi yıldızlar rol alıyor.

Spotlight Yarışma Dışı olarak 72. Venedik Uluslararası Film Festivalinde gösterildi. Ayrıca Telluride Film Festivali'nde ve Özel Gösterimle 2015 Toronto Uluslararası Film Festivali'nde de yer aldı. 88. Akademi Ödülleri'nde 6 dalda aday gösterilen film, en iyi film, en iyi özgün senaryo ödüllerine layık görüldü.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title