Bu Evlerde Yaşamak İster Misiniz?

Bu Evlerde Yaşamak İster Misiniz?

Kimileri için ev, başını sokacak dört duvar kimileri için de hayallerinin gerçeğe dönüştüğü bir yapıdır.

Bu Evlerde Yaşamak İster Misiniz?

Hemen hepimiz başımızı sokacak bir ev hayali kurarız. Ama bazılarının hayallerindeki evler sadece oturma amaçlı değil. Onlar ev hayallerini gerçeğe dönüştürmemiş adeta hayallerini ev şeklinde inşaa etmiş. Dünyanın dört bir yanında öyle evler var ki görenleri şarkına çeviriyor. Uçan daire, ayakkabı, uçak... Bunlara benzeyen ev olur demeyin. Bu evler içindekilere hizmet vermekle kalmıyor birçok da turistin ilgi odağı haline geldi. İşte dünyanın dört bir yanından ilginç evler.

MÜZİKLİ EV

Çin"deki piyano ev, turistleri yeni gelişen Huainan bölgesine çekmek için inşa edildi.İki bina birbirine kemanın içinde yer alan merdivenle bağlanıyor.

HAVALİMANI EV

Nijerya"daki bu havaalanı evi aslında aşkı anlatan bir ev. Said Jammal, şimdiki eşi Liza Jammal ile evlendiğinde, karısı havaalanlarını çok sevdiği için ona "havaalanı evi" yapmasını istemiş. Eşi de bu isteği yerine getirmiş.

UÇAN BARDAK ALTLIĞI EV

ABD"de 2008"de 135 bin dolara satılan bu "uçan bardak altlığı" tasarımlı evin 3 odası, 2 banyosu ve düğme ile harekete geçen bir merdivenli girişi var.

AYAKKABI EV

"Ayakkası Büyücüsü" olarak da adlandırılan Mahlon N. Haines, 1948 yılında bu evi kendi reklamlarında kullanılsın diye inşa ettirmiş. Haines öldükten sonra ev satılmış, el değiştirmiş ve dondurmacı bile olmuş. Neyse ki, sonunda ailenin mülkiyetine geçen ev, şimdi turistlerce gezilebiliyor. Pennsylvania"da bulunan ayakkabı evin içerisinde 3 yatak odası 2 bonya 2 salon ve 1 dinlenme ve 1 çalışma odası bulunuyor..

BARKOD OFİS

Rusya"da bulunan bu barkod şekilli bina St. Petersburg"da bulunmaktadır. Ofis, Rus Vitruvius & Sons adına "SHTRIKH Kod" adı verilen bir bina olarak tasarlanmış.

SIRTTA TAŞINABİLEN EV

Lui Linchao"nun bambu, plastik çanta ve yatak örtüleri ile yaptığı bu evi 1,5 met re genişliğinde ve 2 metre yüksekliğinde.

KAYA EV

Meksika"da yaşayan Benito Hernandez 30 yıldır ailesi ile birlikte çatı olarak kullandığı bu kaya evinde yaşıyor.

ÇARPIK EV

Krzywy Domek Polonya"nın Sopot şehrinde yer alan bir binadır.2004 yılında inşa edilen, yaklaşık 4.000 metrekare alana yayılan ve dekonstrüktivizm stilinde tasarlanmış bir yapı olan Krzywy Domek binası Rezydent adlı bir alışveriş merkezinin bir parçası olarak hizmet veriyor.

Kaynak: Projemlak