Bü'de Çift Diploma Avantajı - Haberler
Haberi Paylaş

Bü'de Çift Diploma Avantajı

Bü'de Çift Diploma Avantajı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Bartın Üniversitesi ile Almanya Schmalkalden Üniversitesi arasında yapılan anlaşmayla Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri hem Türkiye’de hem yurt dışında okuma olanağı kazandı.

Bartın Üniversitesi ile Almanya Schmalkalden Üniversitesi arasında yapılan anlaşmayla Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri hem Türkiye'de hem yurt dışında okuma olanağı kazandı.

Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü ile Almanya Schmalkalden Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü arasında işbirliği protokolü imzalandı. Yapılan anlaşma gereği Makine Mühendisliği Bölümü öğrencileri Almanya'da iki yarıyıl öğrenim aldıktan sonra çift diploma alabilecekler. Konu ile ilgili bilgi veren Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fikret Kocabaş yapılan anlaşmayla öğrencilerinin hem Türkiye'de hem de yurt dışında eğitim alabileceklerini söyledi.

Kocabaş, çift diploma alan öğrencilerin uluslararası olanaklardan yararlanma fırsatına eriştiklerini de belirterek, "Yeni bir fakülte olmamıza rağmen Avrupa'dan bir ülke ile yaptığımız bu anlaşmanın üniversitemiz adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu anlaşma çerçevesinde öğrencilerimiz Schmalkalden Üniversitesi diplomasına sahip olacak, Almanya'dan gelecek öğrenciler de Bartın Üniversitesi diplomasını alacaklar. Yapılan bu anlaşmalarla üniversitemizin uluslararası tanınırlığı da artmaktadır. Desteklerinden dolayı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan'a ve bölüm başkanımız Doç. Dr. Halil Çalışkan'a teşekkür ediyorum" dedi.

Makine Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Halil Çalışkan ise çift diploma hakkında bilgiler vererek "Her yıl, ilk 4 yarıyılını üniversitemizde başarı ile tamamlayan 25 öğrenci, yabancı dil bilgisi ve lisans ortalamasına göre yurt dışına gönderilecek" diye konuştu. - BARTIN

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title