Bu Ceza Kulüp Batırır

İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig Transfer Kurallarına Uymadığı Gerekçesiyle West Ham United'a Rekor Bir Ceza Verdi.

Bu Ceza Kulüp Batırır

İngiltere Futbol Federasyonu, Premier Lig transfer kurallarına uymadığı gerekçesiyle West Ham United'a rekor bir ceza verdi.

Sky Sports News televizyonunun haberine göre West Ham United Kulübü'ne, Arjantinli yıldız futbolculardan Carlos Tevez ve Javier Mascherano'nun transferleri esnasında Premier Lig transfer kurallarına aykırı davrandığı gerekçesiyle 10.97 milyon dolar para cezası verildi.

West Ham United Kulübü'ne verilen bu ceza, 1994 yılında Tottenham Hotspurs'a verilen 3 milyon dolarlık cezayı geçerek İngiltere futbol tarihinin en yüksek cezası oldu.

West Ham'ın, her iki Arjantinli futbolcuyu Brezilya'nın Corinthians Kulübü'nden transfer ederken bonservislerinin üçüncü kişilerde olması, ayrıca transferde finansal ayrıntıların federasyona bildirilmemesi dolayısıyla bu cezayı aldığı kaydedildi.

Bugün yapılan duruşmada doğu Londra takımı West Ham'ın suçu kabul ettiği bildirilirken, puan silinmesine gidilmemesi için bir başvuruda bulunduğu kaydedildi.

West Ham United, sezonun bitimine 3 maç kala, 35 maçta topladığı 32 puanla sondan 1 basamak üstte bulunuyor.