Torbalı'daki Camide 4 Aydır Ezan Okunmuyor

Torbalı'daki Camide 4 Aydır Ezan Okunmuyor

Torbalı'daki Camide 4 Aydır Ezan Okunmuyor
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

İzmir'in Torbalı ilçesindeki Karaot Mahallesi'nde bulunan tek caminin imamının ağaçtan düşerek yaralanması nedeniyle camide 4 aydır ezan okunmuyor.

İzmir'in Torbalı ilçesindeki Karaot Mahallesi'nde bulunan tek caminin imamı, zeytin ağacından düşerek ağır yaralandı. Dört aydır tedavi gören imamın yerine kimse gönderilmezken, mahallede 4 aydır ezan okunmuyor.

4 AYDIR EZAN OKUNMUYOR

Torbalı ilçesine bağlı Karaot Mahallesindeki camide görevli imam Şaban Özlük, zeytin ağacından talihsiz bir şekilde düşerek ağır yaralandı. İmamın düşmesiyle omuriliğinde zedelenme meydana gelirken, imam ezan okuyamaz duruma geldi. Mahallede yaklaşık 4 aydır ezan okunmazken, talihsiz olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen hiçbir yetkili görevlendirilmedi. Mahallede yaşayan vatandaşlar ise konuyu Torbalı İlçe Müftülüğü'ne bildirdi ancak herhangi bir sonuç alınmadı. Namazlarını camide kılamayan köylülerse, cuma günleri yakın mahallelere gitmek zorunda kaldı.

"ONLARCA KİŞİ MAĞDUR"

Vatandaşlar, 14 yıllık imam yerine geçici bir görevlinin atanmasını istediklerini ifade ederek, cemaat arasında yer alan Cevdet Önder ise şöyle konuştu: "Yıl olmuş 2017 halen çağ dışı sorunları çözemiyoruz. 4 aydır ezan sesi duyamadık. Köyümüzdeki vatandaşlar her defasında şikayetini bildiriyor fakat dönüp bakan yok. Bizim bir şey öğretmemize gerek yok. Buradaki sorunu bir an önce çözmesi gerek. Onlarca kişi mağdur." şeklinde konuştu.

Öte yandan, konuyla ilgili ise Torbalı İlçe Müftülüğü yetkilileri herhangi bir bilgi vermedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title