Bu Berberde Her Müşterinin Özel Usturası Var

Bu Berberde Her Müşterinin Özel Usturası Var

Adana'da Müşterilerine Hijyen Konusunda Kusursuz Hizmet Vermeyi Amaçlayan 35 Yaşındaki Erkek Kuaförü Mehmet Salduz, Sürekli Müşterileri İçin 'Kişiye Özel Ustura' Kullanıyor.

Bu Berberde Her Müşterinin Özel Usturası Var

Adana'da müşterilerine hijyen konusunda kusursuz hizmet vermeyi amaçlayan 35 yaşındaki erkek kuaförü Mehmet Salduz, sürekli müşterileri için 'kişiye özel ustura' kullanıyor.

Reşatbey Mahallesi'ndeki Bahar Erkek Kuaförü'nde yaklaşık 100 sürekli müşterisi için, üzerinde isimleri yazılı özel usturalar hazırlatan Salduz, üzerinde adları yazılı usturalarla traş olmanın, müşterilerini memnun ettiğini söyledi. Mesleğe 12 yaşında çırak olarak başladığını belirten Mehmet Salduz, mesleklerinde hijyenin çok önemli olduğunu hatırlattı. Müşterilere kusursuz hizmet vermeyi amaçladığını kaydeden Salduz, yaklaşık 5 yıldır düzenli gelen her müşterisi için özel ustura kullandığını söyledi. Salduz, ''Mesleğimizde hijyen çok önemli. Tıraş olurken yüzde sivilceler nedeniyle kanamalar olabiliyor. Tabi ki her berber tek usturada müşteriye özel jilet değiştiriyor. Fakat ben gerçek anlamda hijyen için müşteriye özel ustura kullanmayı tercih ediyorum. Düzenli gelen yaklaşık 100 müşterimin kişiye özel usturası var. Üzerlerinde adları yazıyor. Müşterilerim de uygulamadan memnun kaldıklarını her tıraş olduklarında söylüyor'' dedi.

Dikkat edilmediği takdirde müşterilerin bulaşıcı hastalıklarla karşı karşıya kalabileceğini anlatan Salduz, insan sağlığı için berberlerin hijyene dikkat etmesi gerektiğini vurguladı. Salduz, ''Eğer dikkat edilmezse kanla bulaşan hastalıklar çok kolay müşteriden müşteriye geçebilir. Bu konuda tüm berberleri dikkatli olmaya çağırıyorum'' diye konuştu.

Kübra POLAT/ADANA, (DHA)

Kaynak: DHA