Bu Ay Kalbimize 'Üstat Necip Fazıl' Düşecek
Haberler » Yerel » Bu Ay Kalbimize 'Üstat Necip Fazıl' Düşecek - Haber

Bu Ay Kalbimize 'Üstat Necip Fazıl' Düşecek

Talas Belediyesinin şehrin manevi hayatına her ay renk katan ve yoğun ilgi gören kalbe düşünce programının sonuncusu fikir ve edebiyat dünyasının usta isimlerinden merhum üstat Necip Fazıl Kısakürek oldu.

Bu Ay Kalbimize 'Üstat Necip Fazıl' Düşecek

Belediyesinin şehrin manevi hayatına her ay renk katan ve yoğun ilgi gören kalbe düşünce programının sonuncusu fikir ve edebiyat dünyasının usta isimlerinden merhum üstat oldu.


20 Mayıs 2016 Cuma günü saat 20.00'de Kongre Merkezinde gerçekleşecek programla ilgili açıklamalarda bulunan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, "Yedi aydır Serdar Tuncer ile Talha Uğurluel'den Ahmet Taşgetiren'e, Ömer Tuğrul İnançer'den Ahmet Şimşirgil'e kadar farklı konularda misafirlerimiz geldi. Kalbe düşünce programlarımızın sonuncusunu ise doğum ve ölümü Mayıs ayında gerçekleşen üstat Necip Fazıl ile tamamlamak istedik. Kendisini hem anacağız hem de fikirlerinin gelecek kuşaklara ulaşmasına imkan sağlayacağız." dedi.


Yedi ay boyunca süren programların vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildiğini belirten Başkan Palancıoğlu, "Salonlar tıklım tıklım doldu. Düzenlediğimiz kalbe düşünce programlarımıza yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buradaki amacımız sadece ekonomik kalkınmayı değil, sosyal ve kültürel kalkınmayı da sağlayan ilçe olmak. Dolayısıyla sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık veren bir belediyeyiz. Bu kapsamda kalbe düşünce programlarının hakikaten kalplere bir şeyler düşürdüğünü gördük. İnşallah bu programlarımız millet ve memleket meselelerine ağırlık veren, dertlenen nesiller olmamıza vesile olmuştur." ifadelerini kullandı. - KAYSERİ

Kaynak: İHA