Bu Adam 72 Yıldır Yemek Yemiyor

Bu Adam 72 Yıldır Yemek Yemiyor

Bu olay tıp dünyasını karıştırdı. Hint Azizi, 72 yıldır yemek yemediğini ve su içmediğini iddia ediyor!

Bu Adam 72 Yıldır Yemek Yemiyor

83 yaşındaki Hintli bilge tam 72 yıldır yemek yemediğini ve su içmediğini iddia ediyor.

Hindistan'ın Mehsana Eyaleti'nde doğan Jani 7 yaşında evini terk ederek ormana yerleştiğini ve 11 yaşında da ilahi güçler tarafından kutsandığını söylüyor.

O tarihten itibaren hiçbir şey yiyip içmeye ihtiyaç duymadığını ve tuvalete de gitmediğini söyleyen Jani, vücudu için gerekli enerjiyi meditasyon sayesinde elde ettiğini iddia ediyor.

Ülkesinde iki defa hastanede gözetim altına alınan Jani'nin iddiaları doktorlar tarafından da doğrulandı.

Ancak batı üniversitelerindeki tıp otoriteleri böyle bir şeyin imkânsız olduğunu ve doktorların yaptığı gözlemin objektif bilimsel kriterlere uymadığını söylüyor.
Modern tıbba göre insan vücudu susuzluğa üç-dört gün, açlığa ise birkaç hafta dayanabiliyor.

HİNT FAKİRLERİ

Felsefeleriyle artık dünyanın heryerinde tanınan hint fakirlerinin meditasyon yolu ile birçok doğaüstü güce ulaşabildiği iddia ediliyor.

Hint fakirleri çoğunlukla Hindistan'ın Lopazlu kentinde yaşarlar. Dünya nimetleriyle, maddiyatla ilgileri yoktur.

Hint fakirleri iddia edilene göre doğuştan özel yeteneklere sahiptirler. Bilimadamlarının da artık kabul ettiği gibi, ruhsal gücü kuvvetli ve özel yetenekleri olan insanlardır.

Bir Hint fakiri, akla uygun gibi görülmese de, uzaktan bir cismi hareket ettirebilir, hastalıkları iyileştirebilir, tabutla gömülerek günlerce toprak altında yaşayabilir.

Ayrıca bu mucizeleri göstermek için belli bir yaşa gelmek de şart değildir. Çünkü çok küçük yaşta bile mucize yaratan Hint fakirleri vardır. Örneğin Swamiji Sri Sri Ganapathi, ilk mucizesini daha beş yaşındayken göstermiştir.