Bts Genel Başkanı: Türk İş'le Dayanışma İçinde Olacağız

Bts Genel Başkanı: Türk İş'le Dayanışma İçinde Olacağız

Kesk'e Bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (Bts) Genel Başkanı Yunus Akıl, "Türk İş ve Hükümet Arasında Süren Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Hükümet Tarafından Tıkanmış ve Türk İş Tarafından Eylem Kararı Alınmıştır. Sendikamız, Türk İş'e Bağlı Bütün Sendikalarla Dayanışma İçerisinde Olacaktır" Dedi.

Bts Genel Başkanı: Türk İş'le Dayanışma İçinde Olacağız

KESK'e bağlı Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) Genel Başkanı Yunus Akıl, "Türk İş ve Hükümet arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri Hükümet tarafından tıkanmış ve Türk İş tarafından eylem kararı alınmıştır. Sendikamız, Türk İş'e bağlı bütün sendikalarla dayanışma içerisinde olacaktır" dedi.

Atıl, "Hükümet, Türk İş'e bağlı sendikaların taleplerini bir tarafa bırakarak, işçilerin kıdem tazminatlarına göz dikmekte, işçileri baskı ve tehditle üyesi oldukları sendikadan istifa ettirip Hükümet destekli sendikalara üye olmaya zorlamakta, İşsizlik Fonu'nu amacı dışında kullanmaktadır. Buna karşın sermaye kesimini rahatlatmaya yönelik paketler açıklamaktadır. Böyle bir anlayış kabul edilemez. Ekonomik krizin faturası emekçilere yüklenemez" diye konuştu. (ANKA)

(NK/BÜN)

Kaynak: ANKA