Bsp Kırcaali İl Başkanı Bagdasarov'dan Açıklama

Bsp Kırcaali İl Başkanı Bagdasarov'dan Açıklama

Bulgaristan Sosyalist Partisi (Bsp) Kırcaali İl Başkanı Milko Bagdasarov, Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (Höh) Avrupa Parlamentosu'nda (AP) 9 Milletvekili Çıkaracağı İddialarında Bulunurken, Bu İddiaları Bursa'dan Yayın Yapan Olay Televizyonu'na Dayanarak Söylediğini İfade Etti.

Bsp Kırcaali İl Başkanı Bagdasarov'dan Açıklama

Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) Kırcaali İl Başkanı Milko Bagdasarov, Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) Avrupa Parlamentosu'nda (AP) 9 milletvekili çıkaracağı iddialarında bulunurken, bu iddiaları Bursa'dan yayın yapan Olay Televizyonu'na dayanarak söylediğini ifade etti.

BSP Kırcaali İl Başkanı Bagdasarov, bugün Bulgar basınına yaptığı açıklamada, üyelerinin çoğunu Türkler'in oluşturduğu HÖH'ün, Türkiye'deki televizyonlar aracılığı ile yoğun bir seçim kampanyası başlattığını iddia etti. AP milletvekili seçimleri öncesinde diğer siyasi partilerin pasif kalması durumunda seçilecek toplam AP milletvekillerinin 18'inden 9'unun HÖH'ten olacağını savunan Bagdasarov, sözkonusu reklamların Bursa merkezli Olay TV'den yapıldığını öne sürdü.

Bagdasarov'un iddialarını yanıtlayan HÖH milletvekili Filiz Hüsmenova ise, böyle bir televizyonun varlığından bile haberi olmadığını söyledi.

(ND-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA