Türkiye ve ABD Arasında Krize Neden Olan Rahip Brunson, Bavullarını Hazırlarken Görüntülendi

Türkiye ve ABD Arasında Krize Neden Olan Rahip Brunson, Bavullarını Hazırlarken Görüntülendi

ABD'li Rahip Brunson, tahliyesinin ardından evinde bavullarını hazırlarken görüntülendi. Askeri uçakla ABD'ye gitmesi beklenen Papaz Brunson'ın evinde çekilen fotoğraf karesinde bir yandan telefon trafiği yaşarken, bir yandan da bavullarını hazırladığı görüldü.

Türkiye ve ABD arasında krize neden olan rahip Brunson, tahliyesinin ardından evinde bavullarını hazırlarken görüntülendi.

PAPAZ BRUNSON, SERBEST BIRAKILDI

FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıl hapis cezasıyla yargılanan papaz Andrew Craig Brunson hakkında karar çıktı. Mahkeme, Papaz Brunson'un ev hapsi ve yurt dışı yasağını kaldırdı. Brunson'a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi. Ancak yattığı süre göz önüne alınarak tahliye edildi.

BRUNSON, ABD'YE GİTMEK İÇİN BAVULLARINI HAZIRLADI

Tahliyenin ardından Brunson, Alsancak'ta bulunan evine geçti. Evinde hazırlıklara başlayan Brunson, Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmek için hazırlık yapmaya başladı. Akşam saatlerinde ABD'ye askeri bir uçakla gitmesi beklenen Papaz Brunson'ın evinde çekilen fotoğraf karesinde bir yandan telefon trafiği yaşarken, bir yandan da bavullarını hazırlarken görüntülendi.