Briegel: "Maçın Sonunda Bir Pozisyon Yakaladılar"

Briegel: "Maçın Sonunda Bir Pozisyon Yakaladılar"

Ankaragücü Teknik Direktörü Hans Peter Briegel, Gençlerbirliği'nin Son Saniyelerde Yakaladığı Pozisyonu Gole Çevirmesi Sonucu Sahadan 2-2 Beraberlikle Ayrıldıklarını Söyledi.

Briegel:

Ankaragücü Teknik Direktörü Hans Peter Briegel, Gençlerbirliği'nin son saniyelerde yakaladığı pozisyonu gole çevirmesi sonucu sahadan 2-2 beraberlikle ayrıldıklarını söyledi.

Maçın ilk yarısında daha atak bir oyun düşündüklerini belirten Briegel, "Devamlı pozisyon yaratmak istedik. İlk yarıda bunu başararak 2-0 öne geçtik. 2. yarıda Gençlerbirliği'nin baskılı oynayacağı belliydi. Ancak biz bu baskıya direnemedik, defansta hatalar yaptık ve maçtan 1 puanla ayrıldık" dedi.

Briegel, kaleci Serkan'ın sebebiyet verdiği pozisyon için ise ''Serkan genç bir kaleci, ancak iyi kaleci. Tecrübesiz olduğu için o pozisyonda penaltıya sebebiyet verdi. Öğrenmesi gerekenler var'' yanıtını verdi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Fuat Çapa ise maça çok iyi bir tempoyla başladıklarını ifade ederek şöyle konuştu:

''Sadece hücumu düşündüğümüz için bazı açıklar verdik ve 2 gol yedik ancak devre arasında yaptığımız değişikliklerle oyundan kopmadık ve 2-2'lik skoru yakalayarak 1 puanı kurtardık. 2-0 yenik duruma düştük,ancak 2. yarıdaki akıllı oyunumuzla beraberliği yakaladık. Bundan sonra daha da iyi olacağız.''

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, futbolda son dakikada gelen golleri normal karşılamak gerektiğini ifade ederek, ''Bu maçta önemli olan Ankaragücü'nün sergilediği futbol. Oynadığımız futbolla 6-7 olabilecek maç 2-2 bitti. İyi yoldayız ve devam ediyoruz'' dedi.

Cemal Aydın, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte maçı izlemeleri konusunda gazetecilerin sorusuna şu yanıtı verdi:

''Aziz beyle birlikte maç seyrettik. Aziz Yıldırım, Ankaragücü'nü çok beğendi. Ankaragücü beğenilmeyecek bir takım değil.''

Aydın, Aziz Yıldırım'ın Ankaragücü'nden futbolcu isteyip istemediği yönündeki başka bir soruyu ise ''Aziz Yıldırım istemiş olabilir ama Ankaragücü'nün hiçbir futbolcusunu vermesi mümkün değil'' diye yanıtladı.

Cemal Aydın, Pazartesi günü 1-2 futbolcu daha kadrolarına katacaklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: AA