Brezilyalı 2 Travestinin Uyuşturucu Davası

Brezilyalı 2 Travestinin Uyuşturucu Davası

İstanbul - (dha) İstanbul 12'inci Ağır Ceza Mahkemesinde Görülen Duruşmaya Travestiler Ronilson Soares De Mendonça İle Alex Soares Silveria Katıldı. Silveria Ve Mendonça Avukatlarıyla Görüşmedikleri Gerekçesiyle Savunma Yapmadılar. Sanıkların Savcı Ve Hakimle Aralarında Geçen Dialoglar İse Dikkat...

Brezilyalı 2 Travestinin Uyuşturucu Davası


İSTANBUL - (DHA) İstanbul 12`inci Ağır Ceza mahkemesinde görülen duruşmaya travestiler Ronilson Soares De Mendonça ile Alex Soares Silveria katıldı. Silveria ve Mendonça avukatlarıyla görüşmedikleri gerekçesiyle savunma yapmadılar. Sanıkların savcı ve hakimle aralarında geçen dialoglar ise dikkat çekti.
Duruşmada Mahkeme başkanı sanıklara aylık gelirlerini sordu, bunun üzerine Silveria, escort travesti sağlayan bir internet sitesinde çalıştığını belirterek ¨talebe göre gelirim değişir, ortalama olarak 1000 dolar gelirim var¨ dedi. Gece kulüplerinde travesti şov yaparak geçimini sağlayan Mendonça ise ayda 500 dolar kazandığını söyledi.
Daha sonra tekrar söz alan kurye sanıklar, cezaevinde hafta bir kez yurtdışında bulunan aileleriyle telefonda görüşme hakları olduğunu fakat paraları olmadığı için görüşemediklerini söyledi. Sanıklar kendilerinden zaptedilerek emanete alınan 2 bin doları telefon masraflarını karşılamak için kendilerine iadesini istediler. Mahkeme heyeti ise bu paranın kaynağının belli olmadığı gerekçesiyle sanıkların talebini reddetti.
Sanıklardan Alex Silveria, salonda bulunan gazetecileri işaret ederek ¨Bunlar kim?¨ diye sordu. Duruşma savcısı ise ¨Onlar gazeteci¨ dedi. Silveria ise ¨Eğer bizi haber yaparlarsa, bu haber dünyada duyulursa bizi Brezilya`da çöp poşetine dönüştürürler¨ diye konuştu. Bunun üzerine savcı da ¨Merak etmeyin fotografınızı çekmiyorlar¨ dedi. Silveria ise ¨Ama dışarda çektiler¨ dedi. Savcı da ¨Bir şey olmaz, fotografınızı yayımlamazlar, isminizi de kodlayarak verirler¨ dedi.
Mahkeme heyeti travesti kuryelerin savunmalarını hazırlamaları için duruşmayı erteledi.

Kaynak: DHA