-tbb: "rekabeti Olumsuz Etkileyecek Bir Karar Alınmadı"

Türkiye Bankalar Birliği (tbb) 26 Haziran’da Yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında Bankacılık Sektöründe Rekabeti Olumsuz Etkileyecek Bir Karar Alınmadığını Açıkladı.

<br>-tbb:

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) 26 Haziran’da yapılan Yönetim Kurulu toplantısında bankacılık sektöründe rekabeti olumsuz etkileyecek bir karar alınmadığını açıkladı.

TBB’den yapılan açıklamada Yönetim Kurulu’nun, 26 Haziran 2006 tarihinde Birlik Merkezi’nde toplanarak dünya ve Türkiye ekonomisiyle para piyasalarındaki son gelişmeleri görüştüğü bildirildi. Yaşanan gelişmelerin bankacılık sektörüyle sermaye piyasalarına olan etkilerinin değerlendirilerek, piyasalarda istikrarın sürdürülmesine yönelik öneriler üzerinde durulduğu kaydedilen açıklamada, Yönetim Kurulu'nun değerlendirmesinin de aynı gün kamuoyunun bilgisine sunulduğu belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bir yayın organında ifade edildiği gibi toplantıda rekabeti olumsuz yönde etkileyecek, bankalar arasında rekabete aykırılık oluşturacak herhangi bir konu görüşülmemiştir. Bu konuda bir karar alınmamıştır. Türkiye Bankalar Birliği, Statüsünde açıkça belirtildiği üzere serbest piyasa ekonomisi ve serbest rekabet ilkeleri çerçevesinde, bankacılık düzenleme ilke ve kuralları doğrultusunda bankacılık sisteminin büyümesi, sağlıklı olarak çalışması, bankacılık mesleğinin gelişmesi ve rekabet gücünün artırılması yönünde çalışmalar yapmakta, rekabetçi bir ortamın yaratılması ve haksız rekabetin önlenmesi için gerekli kararların alınması ve uygulanmasını desteklemektedir.

Kaynak: ANKA