Bozüyük'ün İlk Özel Okulu Orhangazi Koleji Eğitime Başladı

Bozüyük'ün İlk Özel Okulu Orhangazi Koleji Eğitime Başladı

Bilecik'in Bozüyük İlçesinde İlk Özel Okul Olma Özelliğini Taşıyan Özel Orhangazi Koleji, 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılının İlk Ders Zilinin Çalmasıyla Eğitime Başladı. Özel Orhangazi Koleji'ndeki Öğrencilerin Ders Başı Yaparken Arkadaşlarına, Öğretmenlerine ve Yeni Okullarına Kavuştukları İçin Mutlu Oldukları Görüldü.

Bozüyük'ün İlk Özel Okulu Orhangazi Koleji Eğitime Başladı

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde ilk özel okul olma özelliğini taşıyan Özel Orhangazi Koleji, 2008-2009 eğitim öğretim yılının ilk ders zilinin çalmasıyla eğitime başladı. Özel Orhangazi Koleji'ndeki öğrencilerin ders başı yaparken arkadaşlarına, öğretmenlerine ve yeni okullarına kavuştukları için mutlu oldukları görüldü.

Bu yılki eğitim öğretim yılının başlamasıyla, sabah saatlerinden itibaren öğrenci ve veliler tatlı bir heyecan yaşadı. Okul bahçelerinde sıraya giren ve derse girmek için sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra yeni eğitim öğretim döneminin başlaması ve yeni okullarına kavuşmanın sevinciyle açılış programı düzenledi.

Yeni okulun açılış programında öğrenciler, şiirler okudu, şarkılar söyledi ve eğlenceli oyunlar oynayarak yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi. İhtişamlı binası, donanımlı sınıfları ve güçlü eğitim kadrosu ile Bozüyüklülere hizmet vermeye başlayan Özel Orhangazi Koleji, 8 bin metrekare bahçe üzerine kurulmuş olması ve modern eğitim imkanlarıyla dikkat çekiyor.

20 kişilik sınıflar şeklinde 24 derslikte bilgisayar destekli eğitim verecek olan Özel Orhangazi Koleji'nde, her sınıfta sinevizyon, akıllı tahta, 24 saat kameralı güvenlik sistemi, kapalı spor salonu, sunum salonu, jimnastik salonu, güreş salonu, halı saha, konferans salonu, basketbol sahası, revir, dinlenme salonu, kafeterya, kütüphane, fen ve teknoloji laboratuarı ve bilgisayar laboratuarı bulunmakta. Ayrıca anasınıfından itibaren ingilizce, bilgisayar ve satranç dersleri tecrübeli branş öğretmenleri tarafından verileceği okul yetkilileri tarafından belirtildi.

Yetkililer, "Tam gün yedi saat eğitim yanında hafta içi ve hafta sonu ofis etütleri yapılarak öğrencilerin SBS sınavlarına en iyi bir şekilde hazırlanmaları sağlanacak olan okulda, öğrencilerin sosyal aktiviteleri, sanat ve spor etkinlikleri içinde okulun imkânları kullanılarak kulüp faaliyetleri ile öğrencilerin sosyalleşmesi, özgüven ve kendi yeteneklerini keşfetmesi adına 15 ayrı dalda kulüple öğrencilerin komple gelişimi gerçekleştirilecektir." dedi.

Okulun açılış programında konuşan okul müdürü M. Fatih Binicioğlu, "Bu yıl Bozüyük'teki ilk özel okul olma özelliğiyle eğitim öğretime başlayacak olan okulumuz, gerekli mercilerin ifadelerine göre Bilecik ilinin ve tüm ilçelerinin içerisindeki en donanımlı okul. Siz değerli öğrencilerimize ve biz öğretmenlere düşen çok görevler var. Başkalarına bahşedilmeyen imkânlar bize bahşedildi. Bu ayrıcalığın hakkını vermek öğretmen olarak bizlere ve öğrencilerimize düşüyor." şeklinde konuştu. (CİHAN)