Bozova Haberleri

Bozova haber, Bozova son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bozova 6.9.2019
Şanlıurfa'da devrilen motosikletin sürücüsü öldü
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde devrilen motosikletin sürücüsü hayatını kaybetti.
Bozova 27.8.2019
Şanlıurfa'da terör operasyonu
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda 2 kız kardeş gözaltına alındı.
Bozova 27.8.2019
Şanlıurfa'da terör operasyonu: 2 gözaltı
ŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde, jandarma ekiplerince terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda, İpek Şeker ile kardeşi Zilan Zincirkıran gözaltına alındı.
Bozova 19.8.2019
Baraj gölünde boğulan Elif Naz, son yolculuğuna uğurlandı
ŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde serinlemek için girdiği baraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren ve annesi tarafından sudan çıkarıldıktan sonra götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren Elif Naz Çoban (13), Gaziantep'te toprağa verildi.
Bozova 19.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-14
Görüntü Dökümü -Polis yüksek gerilim hattı direklerinde inceleme yapması -Bomba imha uzmanlarının minibüsü -Polislerin olay yerinden detaylar Haber-Kamera-Haluk TURGUT-GEBZE-DHA ============================ Baraj gölünde boğulan Elif Naz, son yolculuğuna uğurlandı   Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için girdiği baraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren ve annesi tarafından sudan çıkarıldıktan sonra götürüldüğü hastanede yaşamını yitiren Elif Naz Çoban (13), Gaziantep'te toprağa verildi.
Bozova 19.8.2019
Şanlıurfa'da baraj gölüne giren 3 kişinin boğulması
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde dün serinlemek için girdiği Atatürk Barajı Gölü'nde boğulma tehlikesi geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 13 yaşındaki Elif Naz Çoban, memleketi Gaziantep'te toprağa verildi.
Bozova 18.8.2019
Şanlıurfa'da baraj gölünde 3 kişi boğuldu
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için Atatürk Barajı Gölü'ne giren çocuklarını boğulmaktan kurtaran iki anne ile bir çocuk hayatını kaybetti.
Bozova 18.8.2019
Şanlıurfa'da baraj gölünde facia; 2 kadın ve 1 çocuk boğuldu
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için girdikleri baraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren 2 çocuğun anneleri Sıdıka Beden ve Elif Çoban (50) ile akrabaları Nimet Yıldırım (34), suya atladı.
Bozova 18.8.2019
DHA YURT BÜLTENİ-13
UÇAKLAR YOĞUN DUMAN NEDENİYLE HAVALİMANINA İNEMEDİ Yanan alanlardan gökyüzüne simsiyah dumanlar yükselirken, kırsal Kayabaşı Mahallesi'nde yerleşim alanında göz gözü görmez hale geldi. Milas-Bodrum Havalimanı'na yoğun duman nedeniyle uçakların iniş yapamadığı bildirildi. İniş yapmak isteyen uçakların havada, dumanın dağılması için bekletildiği öğrenildi.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Havadan ve karadan söndürme çalışmalarından görüntü -Köylülerin kazma kürek ve tırmıklarla, alevlere müdahale için bölgeye gitmeleri -Yanan alanlardan görüntü -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Cavit AKGÜN / MİLAS (Muğla), ================================ Şanlıurfa'da baraj gölünde facia; 2 kadın ve 1 çocuk boğuldu Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için girdikleri baraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren 2 çocuğun anneleri Sıdıka Beden ve Elif Çoban (50) ile akrabaları Nimet Yıldırım (34), suya atladı.
Bozova 18.8.2019
Şanlıurfa'da baraj gölünde facia; 2 kadın ve 1 çocuk boğuldu
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için girdikleri baraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren 2 çocuğun anneleri Sıdıka Beden ve Elif Çoban (50) ile akrabaları Nimet Yıldırım (34), suya atladı.
Bozova 18.8.2019
Şanlıurfa'da baraj gölünde facia; 2 kadın ve 1 çocuk boğuldu
ŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde serinlemek için girdikleri baraj gölünde boğulma tehlikesi geçiren 2 çocuğun anneleri Sıdıka Beden ve Elif Çoban (50) ile akrabaları Nimet Yıldırım (34), suya atladı.
Bozova 18.8.2019
Şanlıurfa'da baraj gölüne giren 2 kişi kayboldu
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için Atatürk Barajı Gölü'ne giren 2 kişi kayboldu.
Bozova 29.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- Olay yerinden detay Jandarma, AFAD ve 112 ekiplerinden detay Tekneden detay Yerde yatan cesetten detay Genel detaylar Barajdan detay Haber-Kamera: AFYON, ======================= Serinlemek için girdiği baraj gölünde boğuldu Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde, serinlemek için baraj gölüne giren Mustafa Kılınç (19), boğuldu.
Bozova 28.7.2019
Şanlıurfa'da baraj göletine giren kişi boğuldu
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde serinlemek için Atatürk Barajı göletine giren kişi boğuldu.
Bozova 28.7.2019
Baraj gölüne giren genç boğuldu
ŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde, serinlemek için baraj gölüne giren Mustafa Kılınç (19), boğuldu.
Bozova 28.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ 16
Baraj gölüne giren genç boğulduŞANLIURFA'nın Bozova ilçesinde, serinlemek için baraj gölüne giren Mustafa Kılınç (19), boğuldu.
Bozova 27.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocukların istatistik bilgilerini paylaştı. Şanlıurfa ve ilçelerinde 2019 yılının ilk 6 ayında 287'si kız çocuğu, 91'i erkek çocuğu toplam 378 çocuğun, cinsel istismara maruz bırakıldığının resmi kayıtlara geçtiğinin altını çizen Yurum, bu çocuklardan 21'inin ise istismar sonucu hamile kaldığı söyledi. Cinsel istismara maruz kalan çocukların yaş ortalamasının 12 ila 16 yaş aralığı olduğu, faillerin yaş ortalamasının ise 27- 28 olduğu belirten  Avukat Esra Yurum Aktaş'ın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Şanlıurfa Barosu ve Çocuk Komisyonu olarak pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocuklarla yakından ilgileniyoruz. Çocuklara verilmesi gereken cinsel eşitliği eğitimi, hem de haklarını hatırlatan sokakta, evde aile içinde okulda davranmaları gereken haklarını hatırlatan toplantılar yapıyoruz. 378 çocuk ilk 6 ayda cinsel istismara maruz kalmış. Bu tür vakalar sadece Güneydoğu için değil batı illerinde metropol şehirlerde bu olay daha fazla görünüyor. Bu durum bölgede biraz daha karanlık sayı olarak kalıyor. Çünkü toplumsal çevre, ailesel yapı itibarıyla daha çok ortaya çıkmıyor. 378 çocuktan 287'si kız çocuğu diğer kalan 91 erkek çocuğu cinsel istismara maruz kalıyor. Bu bölgelerde bilindiği gibi erken yaşta evliliklerde çok fazla miktarda görülmektedir. Yine buna paralel olarak geçici koruma altındaki Suriyelilerin buraya göç etmesiyle beraber, bu durum daha çok istismara açık bir duruma geldi. Çocuk yaşta evlilikler daha fazla arttı." 21 ÇOCUK CİNSEL İSTİSMAR SONUCU HAMİLE KALDI Şanlıurfa'da meydana gelen cinsel istismar vakalarının yüzde 70'i Akçakale, Harran ve Ceylanpınar'da gerçekleşti. Yüzde 20'si Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü gibi merkez ilçelerde yaşanırken, geriye kalan yüzde 10'luk kısım ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı kaydedildi.
Bozova 26.7.2019
Şanlıurfa'da 6 ayda 378 çocuk istismara uğradı
Şanlıurfa Barosu Çocuk Hakları Merkezi Koordinatörü Avukat Esra Yurum Aktaş, pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocukların istatistik bilgilerini paylaştı. Şanlıurfa ve ilçelerinde 2019 yılının ilk 6 ayında 287'si kız çocuğu, 91'i erkek çocuğu toplam 378 çocuğun, cinsel istismara maruz bırakıldığının resmi kayıtlara geçtiğinin altını çizen Yurum, bu çocuklardan 21'inin ise istismar sonucu hamile kaldığı söyledi. Cinsel istismara maruz kalan çocukların yaş ortalamasının 12 ila 16 yaş aralığı olduğu, faillerin yaş ortalamasının ise 27- 28 olduğu belirten  Avukat Esra Yurum Aktaş'ın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Şanlıurfa Barosu ve Çocuk Komisyonu olarak pedofili ve enseste maruz kalan, çocuk yaşta evlendirilen ve cinsel istismara uğrayan çocuklarla yakından ilgileniyoruz. Çocuklara verilmesi gereken cinsel eşitliği eğitimi, hem de haklarını hatırlatan sokakta, evde aile içinde okulda davranmaları gereken haklarını hatırlatan toplantılar yapıyoruz. 378 çocuk ilk 6 ayda cinsel istismara maruz kalmış. Bu tür vakalar sadece Güneydoğu için değil batı illerinde metropol şehirlerde bu olay daha fazla görünüyor. Bu durum bölgede biraz daha karanlık sayı olarak kalıyor. Çünkü toplumsal çevre, ailesel yapı itibarıyla daha çok ortaya çıkmıyor. 378 çocuktan 287'si kız çocuğu diğer kalan 91 erkek çocuğu cinsel istismara maruz kalıyor. Bu bölgelerde bilindiği gibi erken yaşta evliliklerde çok fazla miktarda görülmektedir. Yine buna paralel olarak geçici koruma altındaki Suriyelilerin buraya göç etmesiyle beraber, bu durum daha çok istismara açık bir duruma geldi. Çocuk yaşta evlilikler daha fazla arttı." 21 ÇOCUK CİNSEL İSTİSMAR SONUCU HAMİLE KALDI Şanlıurfa'da meydana gelen cinsel istismar vakalarının yüzde 70'i Akçakale, Harran ve Ceylanpınar'da gerçekleşti. Yüzde 20'si Haliliye, Eyyubiye ve Karaköprü gibi merkez ilçelerde yaşanırken, geriye kalan yüzde 10'luk kısım ise Siverek, Birecik, Viranşehir, Halfeti, Hilvan, Bozova ve Suruç ilçelerinde yaşandığı kaydedildi.
Şu an buradasınız: Bozova Haber, Bozova Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Bozova haber sayfamızda Bozova haberleri okuyabilir, Bozova son dakika haberleri ve güncel Bozova gelişmelerini görebilirsiniz. İki aile arasında taşlı sopalı kavga: 7 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 22:25:28. #1.15#
title