Bozdağ: Kılıçdaroğlu İstediği Kararlar Çıkmadıkça Yargıya Hakaret Ediyor

Bozdağ: Kılıçdaroğlu İstediği Kararlar Çıkmadıkça Yargıya Hakaret Ediyor

Twitter üzerinden açıklama yapan Bozdağ, "Kılıçdaroğlu, istediği kararlar çıkmadıkça, yargıya ve yargı görevi yapanlara hakaret etmekte ve haksız suçlamalar yapmaktadır." dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, yargı kararlarını hedef alan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi. Bekir Bozdağ, "CHP lideri Kılıçdaroğlu, istediği kararlar çıkmadıkça, yargıya ve yargı görevi yapanlara hakaret etmekte ve haksız suçlamalar yapmaktadır." ifadelerini kullandı.

Bekir Bozdağ'ın açıklamaları:

Hakimler ve savcılar görevlerini, anayasa, kanun ve hukuka uygun vicdani kanaatlerine göre yerine getirirler. Görevlerini bağımsız/tarafsız yapan hakim/savcılar; kendilerinin ve dosyanın taraflarının siyasi, dini, felsefi, ahlaki, kültürel, ekonomik... farklılıkları; tarafların ismi, sıfatı, ünvanı, makamı, şöhreti ve işi ile yazılı ve görsel medyanın kararlarını etkilemesine izin vermezler. İstediği kararı alamayan herkes ve her kesimin yargıyı/yargı görevi yapanları suçlaması, adalete ve yargıya en büyük zararı vermektedir. Yargıyı/yargı görevi yapanları, gerektiğinde elbette en ağır şekilde eleştirebiliriz. Bu, haktır; ama suçlama ve iftiradan kaçınmalıyız.

"KILIÇDAROĞLU GİBİ SAYGISIZ..."

CHP lideri Kılıçdaroğlu, istediği kararlar çıkmadıkça, yargıya ve yargı görevi yapanlara hakaret etmekte ve haksız suçlamalar yapmaktadır. Hukuk devletine inanan biri, Kılıçdaroğlu gibi saygısız; haksız; suç olan; etik ve ahlaki olmayan bir üslubu, yargıya karşı kullanmaz. İstediği kararı veren hakimleri övmek ve istediği kararı vermeyen hakimleri ise yermek, hukuk devletine inanmış birinin yapacağı işdeğildir.

"KILIÇDAROĞLU'NUN KULLANDIĞI DİLİ ŞİDDETLE KINIYORUM"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yargıya ve yargı görevini yapanlara karşı kullandığı dili şiddetle kınıyorum. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yargıya ve yargı görevi yapanlara karşı saygılı bir dil kullanmaya davet ediyorum.

Bekir Bozdağ'ın tweetleri: