Bozbey: Bursaray C Hattının Yer Altında Olması İçin Yetkilileri Uyardım

Bozbey: Bursaray C Hattının Yer Altında Olması İçin Yetkilileri Uyardım

Mustafa Bozbey, 100. Yıl Mahallesini ikiye bölen Bursaray C hattının yer altında olması gerektiği konusunda yetkilileri uyardığını ancak dinletemediğini belirtti.

Bozbey: Bursaray C Hattının Yer Altında Olması İçin Yetkilileri Uyardım

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 100. Yıl Mahallesini ikiye bölen Bursaray C hattının yer altında olması gerektiği konusunda yetkilileri uyardığını ancak dinletemediğini belirtti.

Periyodik aralıklarla mahalle muhtarlarını, kahvehane ve site sakinlerini ziyaret ederek sorunları yerinde tespit eden ve talepleri dinleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 100. Yıl Mahallesi sakinlerini dinledi. Yüzüncü Yıl Mahalle sakinleriyle Arena Alışveriş Merkezi'nde bir araya gelen Başkan Mustafa Bozbey, 2014 yılı sonuna kadar 100. Yıl Mahallesi'nde yapılacak Nazım Hikmet Kültür Evi, Belediye Hizmet Binası, Kapalı Spor Salonu ile 100. Yıl Spor ve Sanat Evi hakkında bilgiler verdi.

Belediye gelirlerinin belirli olduğunu ve bütçe imkanlarıyla bu projeleri sırasıyla yapacaklarını bildiren Başkan Bozbey, "Hizmete giren kapalı semt pazarı bu bölgede büyük bir eksikliği giderdi. Açılışını bu yıl yapacağımız Nazım Hikmet Kültür Eviyle de bölgenin kültür ve sanat alanındaki eksikliğini gidereceğiz. Amacımız diğer projeleri de bütçemiz olanakları ölçüsünde sırasıyla yapmak." dedi.

Sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar ise, Bursaray C hattının devreye girmesiyle mahallenin ikiye bölünmesinden yakınarak, Ayvalı deresinde yaşanan kirliliğin de bölgedeki yaşam kalitesini düşürdüğünü söyledi.

Başkan Bozbey ise, Burse Büyükşehir eski Başkanı Hikmet Şahin döneminde yapılan projede Bursaray C hattının 100. Yıl Mahallesinde tamamının yer altında olduğunu belirterek, "Daha sonra bu proje yüzde 36 hafifletildi. Yani 100. Yıl Mahallesi'nde yerin altında olan Bursaray yerin üstüne çıkarıldı ve mahalle ikiye bölünmüş oldu. Bunun yanlış olduğunu pek çok kez dile getirdim. Büyükşehir Meclisinde de söz alarak konuştum ama proje sorumluları beni dinlemedi." şeklinde konuştu.

Ayrıca Ayvalı Deresi'nin ıslahı konusunda da Büyükşehir Belediyesi ve DSİ'ye defaatle uyarıda bulunduklarını anlatan Bozbey, "Bu yetmezmiş gibi ilaçlama yetkimizde elimizden alındı. 2010 Ocak ayı itibarıyla bölgenin haşerelere karşı ilaçlama yetkisini Büyükşehir Belediyesi'ne devrettik." şeklinde konuştu. - BURSA