Boyalı Merdivenler

Boyalı Merdivenler

İzmir'de İstanbul Cihangir'de başlayan 'Gökkuşağı merdiven' modası yayılıyor.

Boyalı Merdivenler

İzmir'de İstanbul Cihangir'de başlayan 'Gökkuşağı merdiven' modası yayılıyor. Konak'da merdivenli iki sokağı boyayan gönüller, belediyelerin de kendilerine destek vermesini istedi.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen çoğunluğu üniversiteli gençler, mahalle sakinleri ve esnaf Karataş semtinde boya ve fırçalarla Kemal Keskin Sokağı merdivenlerini gökkuşağı renklerine boyadı. Ardından ayni semte 186. Sokaktaki merdinler de vatandaşlar tarafından renklendirildi.

Gökkuşağı rengine boyanan Kemal Keser ve 186. Sokak sakinleri, hem de bu bölgeden geçen İzmirliler merdivenlerin rengarek boyanmasından son derece hoşnut olduklarını ve sokağı güzelleştirdiğini söyledi. İzmirliler İstabullu Hüseyin Çetiner tarafıdan yaratılan bu renkli hayalin daha da yaygınlaştırılmasını ve bu konuda yerel yönetimlere büyük görev düştüğünü belirterek 'İzmir'in sokakları merdivenleri ile meşhur. Hatay ve Mithatpaşa caddeleri arasında onlarca merdivenli sokak var. Körfez'den bakıldığında görünen rengarenk sokaklar kentin imajı için çok olumlu olacaktır. Renkler sokaklara hayat verecektir. Artık renkli merdivenler, basamakları griye boyatanlara karşıt bir duruş olarak sembolize edildi' dedi.