Boyabat'ta Seyir Kulesinin Temeli Atıldı

Boyabat'ta Seyir Kulesinin Temeli Atıldı

Boyabat ilçesinde yapılacak seyir kulesinin temeli atıldı.

Boyabat'ta Seyir Kulesinin Temeli Atıldı

Boyabat ilçesinde yapılacak seyir kulesinin temeli atıldı.

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Boyabat Belediyesi tarafından Erenlik Tepesi'ne yapılacak seyir kulesinin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, önceki belediye başkanı Cemal Ekiz'e de teşekkür ederek, ilk günkü heyecanla aralarında bulunmak istediğini söyledi.

Boyabat'a yeni bir proje kazandırıldığını belirten Milletvekili Maviş, Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'yı tebrik etti.

Yaşanılan yere, değerlerine sahip çıkarak gelecek kuşaklara miras olarak bırakılması gerektiğini vurgulayan Maviş, "Boyabat'ımıza bu hizmetlerde bulunan ve her aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Belediye Başkanı Çakıcı ise, Karadeniz Bölgesi'nin en uzun seyir kulesi özelliğini taşıyacak yapının 57 metre uzunluğunda olacağını anlattı.

Boyabat'ı ihya edip imarını hep birlikte gerçekleştireceklerini dile getiren Çakıcı, şunları kaydetti:

"Kulemiz hizmete girdiği zaman Boyabat'ımızın turizmine katkı sağlayacağına inanıyorum. Burayı 1986 yılında zor şartlarda 12 metre yüksekliğinde saat kulesi olarak yapan önceki belediye başkanımız Cemal Ekiz ağabeyimize teşekkürlerimi sunuyorum. Müteahhit firmamız 24 Haziran'da kulenin 24 metresinin biteceğini ifade etti. İnşallah 4 ay sonra da seyir kulemiz bitecek. Terastan ilçe merkezimizi 360 derece gözlemleyerek çayımızı, kahvemizi içeceğiz."

Daha sonra inşaatın temeline ilk harç döküldü.

Törene, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, AK Parti Boyabat İlçe Başkanı Ferhat Yıldız ile davetliler katıldı.

Kaynak: AA